7 ay önce
7 ay önce

Havuç Suyunun Faydaları

Havuç, bilinmeyen bir vitamin deposudur. Havuç da hiçbir sebzede bulunmayacak kadar çok beta-karoten vardır. Bu beta-karoten vücudumuza girdiğinde A vitaminine dönüşür. A vitaminin vücutta ki faydaları ise saymakla bitiremeyiz.

A vitamininin Faydaları;
Gözere, dişlere, bağışıklık sistemine ve kemiklere güç kazandırır, saçlar, tırnaklar ve cilde yararları saymakla bitmez. Karaciğerinizin yağlardan arınmasını ve temizlenmesini istiyorsanız, havuç suyu içmelisiniz. Tabi içilen bu havuç suyunu düzenli olarak tüketmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda A vitamini Tiroit bezinde oluşan hastalıkların giderilmesinde de önemli bir etki sağlar.

Havucun en öne çıkan faydası A vitamini de olsa, bunun dışında D vitamini, C vitamini, E vitamini, B vitamini ve K vitamini, sodyum, protein, manganez, potasyum, çinko, fosfor gibi birçok besin maddesini barındırmaktadır. Solgun olduğunuz bir gün bir adet havuç yediğinizde yanaklarınızın renklendiğini fark edeceksiniz.

Paylaşın

Views
  15.474

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.755

  Oğluma Güzel Sözler

  3.087

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.165

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.