Hayat kötü insanların başına iyi şeyler , iyi insanlarım  başına da kötü şeyler  verecek kadar adaletsizdir bazen .
     Belki de hayat  adaletsiz değildir de biz onu farklı algılıyoruzdur . Zaten hayat dediğin birazda   bizim bakış açımızla değişen bir pencere değil midir ?  Kimse mükemmel bir hayat yaşamadığı gibi bizim yaşadığımız  hayatı da eleştirme hakkına sahip değildir .
     Hayatı üç  bölüme ayırmışlar ; benim değiştireceğimi sandığım , değişmeyeceğini sandığım ve dünyanın  değiştirdiğine  emin olduğum . Hayatla ilgili daha  da fazla sözleri 2018 yazımız da sizler için derledik .

Hayata Dair Sözler

Güzelliği görme yeteneğini kaybetmeyenler, asla yaşlanmazlar.

Birisini eleştirmek için en uygun yer, aynanın karşısıdır.

Bakarak öğrenilseydi köpekler kasap, inekler de makinist olurdu. ( Duvar Yazısı)

İkinci bir dil öğren. Fakat bundan önce, öğrenilmesi gereken asıl dili, tatlı dili öğren. Öğreneceğin bu dil, hayat yolculuğunda iyi bir sermaye, her kapıyı açan sırlı bir anahtar, senin için sürekli bir tavsiye mektubu olacaktır.

İnsanları banka hesaplarının büyüklüğü ile değil, kalplerinin büyüklüğü ile ölç.

Çevrendeki insanlar seni tutum ve davranışların ile değerlendirir. Altından bir kalbin olabilir. Fakat sen bunu davranış diliyle ortaya koymazsan, başkalarının seni bakır sanmasını engelleyemezsin.

İnsanlar önce para kazanmak için sağlıklarını, sonra da sağlıklarını geri kazanabilmek için paralarını geri verirler. ( Goethe )

 

Bazı şeyler nedensiz de güzeldir, neden aradığınız zaman, onu bulursunuz ama güzelliğini yitirirsiniz.

 

– Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.

 

– Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar, kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.

 

– Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

 

– Acınmaktansa kıskanılmak daha iyidir.

 

– Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.