6 ay önce
6 ay önce

Her Yetişkinin Sorunlarından Kıl Dönmesi

Hemen hemen herkesin başına gelebilecek olan bir hastalık olan kıl dönmesi, vücut içerisindeki kıl kökünden oluşan kılın dışarıya çıkamayıp deri ve kök altında dolanarak o bölgede bir iltihaplanma oluşturması ve giderek zamanla o bölgenin yarılıp kanamaya yol açtığı bir hastalıktır.

Bu kıl dönmesi vücudun belirli yerlerinde meydana gelmektedir. Bunlar arasında mide, kuyruk sökümü, sırt gibi bölgelerde daha çok kıllanma olduğu için buralarda sık rastlanmakta ancak unutulmamalı ki yüzde de kıl bulunmaktadır yani buralarında potansiyel bir riski bulunmaktadır.

Bu hastalık insanı başka hastalıklar gibi ağrı veya başka yan etkilerle rahatsız etmez ancak sık sık iltihaplıma ve kanamalarla üstünüzün tekrar değiştirilmesi ve duş gibi temizlemelerle insanı uğraştırmaktadır.

Bu hastalığın tek çaresi vardır o da cerrahi müdahaledir. Cerrahi müdahale de o bölgede toplanan kıl kökü alınıp o deri parçası başka bir yerden alınan parça ile kapatılmaktadır. Ancak her zaman bu işlem yapılmamaktadır. Örneğin çok ilerlememiş hastalarda sadece bölgeyi tekrardan tabi cerrahi müdahaleyle temizlemek bile yeterli olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki nasıl müdahale edilirse edilsin bu hastalığın nüks etme olasılığı her zaman vardır yani tam olarak kesin bir iyileşme garanti yoktur. Ancak sizin de ameliyattan sonra yapacağınız bir kaç temizleme hareketiyle iyileşme oranınızı arttırtmanız mümkündür. Bu önlemler arasında kıl dönmesi olan bölgeyi temiz tutmak ve belirli aralıklarla ağda gibi yardımcılarla tüysüzlendirmek çok işe yarayacaktır.

Paylaşın

Views
  11.791

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.375

  Oğluma Güzel Sözler

  2.135

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.487

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.465

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.