7 ay önce
7 ay önce

Hit nedir Hitin Yararları ve Zararları nelerdir ?

Evet arkadaşlar bugünkü makalemizde sizlere hitin ne olduğunu, faydalarını ve zararlarını, nasıl artırılabileceğini kapsamlı bir şekilde anlatacağım. İşleyeceğimiz konular hit nedir? Hitin yararları ve zararları nelerdir? Hit botlarının yararları ve zararları nelerdir?

Hit Nedir?

Hit ziyaretçi demektir. Sitenize gelen ziyaretçilere denmektedir. Hitin türleri vardır. Daha doğrusu webmasterler arasında koyulmuş türler. Birincisi organik hit. Yani sitenizdeki makalelere arama motoru, sosyal paylaşım siteleri yada reklamlarınızla gelmiş ziyaretçiler. Kısaca sizin müdaheleniz olmadan makalenize, sitenize kendisi gelen ziyaretçiler organik olarak tanımlanır. Birde farklı ziyaretçi türü var. Bunlar hit botları, surf siteleri gibi sitelerden sitenize kendiniz müdahele ederek yollanan ziyaretçilerdir.

Hitin Yararları Neler?

Hiti yüksek olan bir siteden yola çıkalım. Eğer hitiniz yüksekse reklam tıklamalarından kazancınız artacaktır. Bu gelirinize fayda sağlayacaktır. Eğer bir konu üzerinden organik hit geliyorsa sitenize, o konu sizi arama motorunda üst sıralara çıkaracaktır. Buda arama motorlarında yükselmenizi sağlar. Aslında daha faydaları var bu hitin kalitesine sitede kalma süresine bağlı olarak değişir. Mesela Alexa sıralamasında yükselmenizi de sağlar.

Hitin Zararları Neler?

Geldik zararlarına. Bir o kadar faydası var peki bu hitin hiç mi zararı yok? Aslında biz gidip surf sitelerinden, hit botlarından hit çekmezsek, hitin bir zararı yok diyebiliriz. Organik hitin kesinlikle zararı yok. Fakat gidipte auto surf sitelerinden, hit botlarından sitenize ziyaretçi yollarsanız o zaman iş değişir. Sitenizin biraz öne çıkması için az da olsa hit çekmenin pek zararı olmaz tabi de gidipte içinde on içeriği olan siteye günlük 1000 hit çekmek büyük yanlış olur. Google amcamız spam olarak görür ve ceza verir. Sitenizin içeriğine göre çok nadiren hit çekebilirsiniz. 100 içeriğiniz var ise günlük 100 hit botundan çekeceğiniz ziyaretçinin pekte zararı olmaz. Tabi pekte faydası da olmaz. Bir alt konuda bunu açıklayalım.

Hit Botlarının Faydası Var mı?

Şöyle diyeyim her hit botunun faydası yoktur. Aksine zararı olan daha çoktur. Bazı hit botları var ki, sitenize aşırı hit yolluyor ve bunla kalmayı bırakın hitler 5-10 saniye sitede durup çıkıyor. Böyle olunca da google amcamız pekte hoş karşılamıyor. He tabi bazı hit botları da var, ne kadar ziyaretçi gönderebileceğini ayarlayabiliyorsunuz bunların zararı yok. Kesinlikle yanlış bir düşünce. Bunlarında zararı var. Siteye 5-10 saniye girip çıkan ziyaretçinin hiçbir faydası olmayıp aksine zararı vardır. Google amca düşünüyor ve diyorki bu siteye giren ziyaretçiler girdiği gibi çıkıyor, demekki iyi içerikler yok. Ziyaretçileri kaçırıyor. Durum böyle olunca da hit botunu kullanmak pek önerilmiyor. Fakat bazı auto surf ve hit botları varki; gönderilecek hit sayısı, hitlerin sitede kalma süresi gibi özelliklerini ayarlayabiliyorsunuz. Sizlere bu konuda önerebileceğim bir site var. Ziyaretçilerin sitede kalma süresini ayarlayabilir, geleceği ülkeyi bile seçebilirsiniz.

Tavsiye ettiğim hit gönderim sitesi :

Arkadaşlar sonuç olarak bir çıkarımda bulunmak gerekirse size şöyle özetleyeyim. Hitleriniz organik değilse faydasından çok zararı olur. Bu yüzden hit botlarını kullanmanızı önermiyorum. En azından verdiğim site ve buna benzer site haricindekileri. Çünkü sitenize zarar verebilirsiniz. He eğer hitleriniz organik, siz bir şey yapmadan geliyorsa işte o zaman keyfinize diyecek yok. Her konuda siteniz organik ziyaretçisi artıkça artış gösterecektir. Bugünkü makalemizin sonuna geldik. Bir sonraki makalelerde görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Paylaşın

Views
  15.470

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.753

  Oğluma Güzel Sözler

  3.084

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.165

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.704

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.