7 ay önce
7 ay önce

HTC ONE (M8) Cihazına Root işlemi nasıl yapılır ?

Root işlemi android cihazlara uygulanan kullanışlı bir uygulama olsada bazı durumlarda tehlikeli boyutlara ulaşılabilmektedir. Root işlemi sırasında cihazınız garanti dışında kalabilir ya da kullanım dışı olabilir. Bu tür sorunlarda sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.
Genel anlamda root işleminin uygulamasını gerçekleştirmek için gerekli olan S-OFF aşamasından bahsetmeliyiz.

Öncelikle Ayarlar –Telefon hakkında –Telefon kimliği bölümüne girerek alt kısımdaki cihazın seri numarasını alarak kaybedilmeyecek şekilde not edelim. Çünkü diğer aşamalarda bu seri numarası oldukça önemli olacaktır.
Ayarlar –Güç –Hızlı açılış bölümüne giderek cihazınızın hızlı açılış modunu iptal etmelisiniz.
USB Debugging yani hata ayıklama modunu aktifleştirin. Ayarlar –Uygulamalar –Geliştirme –Usb hata ayıklama
Cihazınızın Hboot versiyonunu da seri numarası gibi kaybedilmeyecek şekilde not etmelisiniz. Buna da cihazınızı kapattıktan sonra ses tuşuna ve açma düğmesine aynı anda basarak cihazı açın ardından bootloder moduna girmiş olacaksınız. Burada üstte bulunan 1.17.00 gibi devam eden numarayı da diğerleri gibi kaydetmeniz gerekmektedir.
Cihaz modelini, Hboot versiyon kodunu ve kaydettiğiniz seri numarası ile gerekli olan uygulamaları indirin.

Uygulamayı indirdikten sonra karşınıza çıkan numarayı da kaydedin çünkü ileriki adımlarda bu numaraya ihtiyacınız olacak.

Cihazınızı Htc Sync modunda bilgisayara bağlayın ve indirdiğiniz zip dosyasını açın.
Açılan dosyadaki revolutionary.exe uygulamasını açın ve daha sonra az önce kaydettiğiniz numarayı sizden girmeniz istenecek. İşlemin sonunda size CWM yi yüklensin mi yüklenmesin mi diye sorulacak, aruzya göre evet veya hayır olarak cevap verebilirsiniz.

Son olarak bu adımlardan sonra root işleminin tamamlanma aşamalarından bahsedelim.

Gerekli olan root dosyasını cihazınızın hafıza kartına atın.
Cihaz açılışını deaktif olarak seçin. Ve cihazı kapayıp bootloader ekranında bir süre bekleyin.
Menü kısmında recovery yazısı ile karşılaşırsanız ses açma-kapama tuşları sayesinde recoverynin üstüne gelerek açma tuşu yardımı ile recoverye giriş yapıyoruz.
İşlemler sırasında veri kaybı olmaması için yedekleme yapabilirsiniz.
İşlemler bitince karşınıza completed yazısı ile başarılı bir root edilmiş cihaza sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Paylaşın

Views
  15.213

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.