6 ay önce
6 ay önce

İç tasarımda renk seçiminin önemi

Ev dizaynında en önemli noktalardan birisi de ev içi tasarımla mobilyaların renklerinin uyumudur.  Bu konu karar vermesi en zor konulardan birisidir.  Çünkü mobilyalarda çok farklı renk, çok farklı tasarımlar var.  Hangi renkler birlikte kombin edilebilir? Bu konuda ev tasarımıyla ilgili renk seçimlerinde ve renk kombinlerinde sizlere yardımcı olmayı amaçladık.

 

 

Odanızın tasarımı evinizin genel konseptiyle uyumlu olmalıdır. Odanızdaki renklerin seçimi mobilyalarla uyum içinde olmalıdır.  Duvarınızın doğal renklerle boyanması evinize doğal bir görünüm katacaktır.  Bu tarz oda tasarımlarında mobilya seçerken klasik mobilyaları kullanabilirsiniz. İç tasarımda perdelerin renginin de tasarımın doğallığını bozmamasını sağlamalısınız.

 

Bazı evlerde iç tasarımda duvar kağıtları kullanılıyor. Duvar kağıtlarını seçerken, duvarda kullanmayı düşündüğünüz resimleri, fotoğrafları , evinizde kullanmayı düşündüğünüz mobilya renklerini, mobilyaların tasarımını da düşünmelisiniz. Odanıza sizin ayırt edici özelliklerinizi gösteren bazı özel objeler de ekleyebilirsiniz.  Kendi fotoğraflarınızı arkadaşlarınızın fotoğraflarını koyabilirsiniz. Özellikle yatak odalarında kişisel eşyalar kullanılabilir. Aslında bir insanın kişiliğini yatak odasının tasarımına bakarak anlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşın

Views
  11.939

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.443

  Oğluma Güzel Sözler

  2.172

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.522

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.480

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.