6 ay önce
6 ay önce

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Şartlar

Türkiye’de en fazla kullanılan kredi türü, hiç şüphesiz ki ihtiyaç kredisi ürünleridir. Bu ürünler, acil ihtiyaçlar için bankalar tarafından verilen ve ticari faaliyetlerde kullanılamayan kredilerdir. Bittabi bu kredi türüne başvurabilmek için birtakım şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. İhtiyaç kredisi almak için şartlar:

 • Başvuruyu ATM, internet şubesi ya da herhangi bir ATM’den yapabilirsiniz. Ancak gerekli belgeleri bankanıza götürmeniz gerekmektedir.
 • T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu resmi bir kimlik belgesi fotokopisi (nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport)
 • Kredi başvurusunda bulunan tüketiciye ait son üç aya ait olmak üzere herhangi bir abonelik faturası ibrazı (telefon, su, doğalgaz ya da elektrik faturası)
 • Kişinin gelirini belgeleyecek herhangi bir belge. Bu belgeler serbest meslekte olanlar için son bir seneye ait gelir tablosu veya işletme hesap özetidir. Eğer şahıs tâcir ise ek olarak Ticaret Sicil Gazetesi’ne kayıt belgesi de gereklidir. Bunun yanı sıra mensubu olduğu mesleğin oda kayıt belgesi de bu işlev için kullanılabilir. Maaşlı olarak herhangi bir işyerinde çalışan bireyler de maaş bordrosu ile ihtiyaç kredisine başvurabilirler. Eğer krediye başvuracak olan şahıs emekli ise, emekli maaşı hesap cüzdanı da yeterli olacaktır.

Kredi başvurusu sırasında herhangi bir gayrimenkul geliri (kira vb.) bildirimi yapıldıysa, bunu kanıtlayacak olan kira kontratı da ibraz edilmelidir

Paylaşın

Views
  15.134

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.679

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.