7 ay önce
7 ay önce

İlişkinizi ateşlemenin ipuçları

Monotonluk bir ilişkide en çok can sıkan şeydir. Her gün her dakikanız aynıymış gibi, hep aynı şeyleri yapıyormuş gibi hissedersiniz ve bunun sonucunda da ilişkinizi sorgulamaya başlarsınız. Ama bunca sene verilen emekler bir çırpıda çöpe atılamaz öyle değil mi?  Tabiî ki buna gerek yok. Bunu yapmak yerine ilişkinizi ateşleyecek yeniden heyecanlanmanızı sağlayacak bazı adımları uygulamanız yeterli. Gelin bunlara birlikte bakalım:

–           Birlikte gülmeyi öğrenin!

Gülmek bütün endişeleri korkuları mutsuzları kovarken neden üzülüyorsunuz?  Gülün, kahkahalar atın. Bu hem fiziksel olarak hem de duygusal ve psikolojik açıdan tüm vücudu stresten arındıracak ve koruyacaktır. Onunla beraber komedi filmleri izleyin. Filmi izlerken bir an göz göze bile geldiğinizde bir kere daha anlayacaksınız ki o sizin için çok özel.

 

–           Her zaman çekici olun!

 

Gün geçtikçe bazı çiftler birbirlerine sarılmayı bile unutuyor. Evden çıkarken küçük bir öpücüğü artık masallarda ya da filmlerde görür olduk. Hâlbuki sabah saatleri bu ateşli anlar için en uygun zamandır. İşe gitmeden önce evden çıkarken sıcak dakikalar yaşamaya çalışın. Güzel bir öpücükle başlayın. Konuşmadan sadece birbirinize dokunarak bunu yapabilirsiniz. Unutmayın dokunmak sevginizi hissetmektir.

–           Ona sürprizler yapın!

Ona sürpriz yapmak için özel bir gününü, doğum gününü yıl dönümünü beklemeyin. Küçükte olsa sürprizlerle şaşırtın. Yemeğe çıkartın, jestler yapın, küçük bir kutuda sevdiği tatlı ya da minik çikolatalar alın. Özellikle bayanlar bu tür minik hediyelerden çok hoşlanırlar. Onlar küçük şeylerden mutlu olmayı bilirler. Böylelikle sevdiğiniz kişiyle küçükte olsa özel ve mutlu anlar yaşayabilirsiniz. Unutulmaya yüz tutmuş duyguları tekrar hatırlamanıza ve yaşamanıza sebep olacak şeyleri böylece siz yaratmış olacaksınız.

Paylaşın

Views
  16.105

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.988

  Oğluma Güzel Sözler

  3.258

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.