4 ay önce
4 ay önce

iPhone iOs 7 Üzerinden Numara ve SMS Engelleme Nasıl Yapılır ?

iPhone’ sahip ve iOs 7 işletim sistemi kullanan kişiler için bu yazımızda numara ve SMS engelleme nasıl yapılır bunu açıklamaya çalışacağız.

Herhangi bir sebeple bir numaranın sizi aramasını veya SMS göndermesini istemiyorsanız; öncelikle bu numaranın telefon rehberinde kayıtlı olduğundan emin olun. Şimdi cihazın ana menüsüne giriş yapın ve ardından “Ayarlar”a girin. Burada “Telefon” yazan yere tıklayın. Ardından “Engellemeler”e girin. Bu kısımda karşınıza bir liste açılacaktır. “Yeni ekle” yazan yere tıkladığınızda ve telefon rehberinden bu kişiye ait numarayı bularak bu listeye eklediğinizde artık bu kişi sizi arayamaz, mesaj gönderemez veya facetime gönderemez.

Ancak şu konuyu da belirtmekte fayda var. Eğer engellediğiniz bir kişi sizi arasa, bu durumda size herhangi bir şekilde bilgi verilmez, yani engellediğiniz kişi tarafından aranmanız durumunda bu durumdan haberdar olmazsınız. Engellediğiniz kişiye ise telefonunuz meşgul çalar. Mesaj gönderdiği zaman da mesajları size iletilmez.

Engellenen Bir Numaranın Engeli Nasıl Kaldırılır?

Yine herhangi bir sebeple numarasını engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırmak isterseniz yine ana menüye girerek, “Ayarlar”, “Telefon”, “Engellemeler” kısmına girin. Buradaki listede engellediğiniz kişinin isminin üzerine tıklayın. Açılan menüde “Düzenle” kısmına dokunun. Bu aşamada listedeki kişileri önünde çıkan – işaretlerinin üzerine dokunduğunuzda ve sonra “engelleme” yazan yere tıkladığınızda bu kişinin engeli kalkmış olur.

Paylaşın

Views
  5.106

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  2.964

  Oğluma Güzel Sözler

  964

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

  547

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  403

  Oval Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.