7 ay önce
7 ay önce

Kahve Kaç Kalori

Kahve kaç kaloridir, severek tüketilen özellikle içmenin ayrı bir keyif vermesinin sayesinde, özel anlara dönüşür. Bir fincan kahve kaç kalori, şekersiz olarak hazırlandığında önemsenmeyecek kadar düşük olurken kullanılan her küp şeker ortalama 20 kalorinin eklenmesine yol açacaktır.

Çok sevdiğimiz kahvenin bir faydaları saymakla bitmiyor, yüksek kafein oranı sayesinde zihnimizin canlı kalmasını sağlar. Dinçleşmek ve enerji kazanmak için kullanılır. Fakat aşırı tüketilen kahve uykusuzluk ve mide hastalıklarına davetiye çıkarabilir. Alkol tedavisi görenlerin kullanmaları önerilen bir içecektir. Bol köpüklü bir şekilde hazırlanan kahve keyfine kolaylıkla kimse hayır demeyecektir.

Halkımızın gelenek ve göreneklerinde kahvenin çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Çok önemli birlikteliklerde mutlaka kahve ikramı yapılmaktadır. En basit şekilde nasıl kahve yapılır, fincan başına küçük kaşıkla birer kez kahve ve şeker eklenerek suyla iyice kısık ateşte karıştırmak gerekir. Oluşan köpükleri fincanlara paylaştırdıktan sonra kaynatılarak fincanlar doldurulur.

Kahve yapmanın püf noktaları

Köpüklü Türk kahvesi nasıl yapılır, Suyla kahve ve şekerin karışımı esnasında dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek çok beğenilen kahveler yapmanız mümkün olacaktır. Kahvenin eklenmesi aşamasında suyun ılık yada soğuk olması köpük oranını etkileyecektir. Böylelikle 3 – 5 fincan kahve için bolca köpük elde edilmiş olacaktır. Mutlaka fincan başına bir kaşık değil iki kaşığa yakın kahve ve kısık ateşte ağır ağır kaynatılmalıdır. Bu nedenle odun ateşinde pişirilen kahveler beğeni görmektedir. İlk taşma noktasında köpükler alınırken ikince taşımda ise kahve fincana doldurulur.

Kahve nasıl yapılır, taze kavrulmuş kahve çekirdeklerinin çekilmesi ve çok kaybetmeden kullanılması önemlidir. Bu nedenle bir çok kahve tiryakisi, taze çekim yapan yerlerden kahve almayı tercih etmektedir.

Paylaşın

Views
  16.060

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.971

  Oğluma Güzel Sözler

  3.249

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.293

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.745

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.