7 ay önce
7 ay önce

Kara Kova Balı Kaç Kalori

1 porsiyon kara kovan balı kaç kalori: Sağlığa sayılamayacak kadar faydası olan bal aslında bir şifa kaynağıdır. Bir porsiyon bal 15.4 kaloridir. Bir çok hastalığa neden olan bakteri ve virüslere karşı vücudun direncini arttırmaktadır. Yara ve yanıklara, kansere, kalp ve damar hastalıklarına karşı olumlu etkisi olan bal eski zamanlardan bu yana bir çok tedavide ilaç mahiyetinde kullanılmaktaydı.

Kara Kovan Balının Besin Değerleri;
125 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 93.8(g)
125 gramında ne kadar protein vardır: 0.5(g)
125 gramında ne kadar yağ vardır: 0(g)

Bal Kaç Kalori

Kara Kovan Balı Kilo Yapar mı: Dünyanın en şifalı yiyecekleri arasında ola bal sabah kahvaltılarının vazgeçilmezidir. Eski uygarlıklarda bir iksir olarak kullanılan bal günümüz modern dünyasında yapılan araştırmalarda da birçok faydası ortaya çıkmıştır. İçerisindeki yüksek oranlı şeker nedeniyle bir kişinin aklına bal kilo yapar mı sorusu takılmaktadır. Uygun ölçüde tüketildiğinde ne sağlığı tehdit edecek ne de kilo alımına etkisi olur. Balın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Sağlığa her konu da sayılamayacak kadar yararı olan bal yediden yetmişe herkes tarafından sevilerek tüketilmektedir. Ancak günümüzde ne yazık ki sahte bal üretilmekte. Bunu anlamak oldukça güçtür. Hakiki balın içerisinde kendine özgü aromalar bulunur, herhangi bir koruyucu madde yoktur. Sahte olarak üretilen bal ise bir katkı ve koruyucu madde içerdiğinden sağlığa zararları bir hayli fazladır. Bunu anlamak için bala dikkatli bir şekilde incelemek ve güvendiğiniz markalardan başka bir markaya yönelmemek. Gerçek balın fiyatı da yüksek olduğundan sahte bal ile arasında ücret farklılığına da bakılarak anlaşılabilir.

 

Kara Kovan Balı Faydaları ve Zararları: Arılarında birçok çiçeğin özünü alarak ortaya koyduğu bu şifa kaynağının bedene sayılamayacak kadar faydası vardır. Çayınızı, kahvenizi şekerli içiyorsanız, hamur işi tatlılardan vazgeçemiyorsanız ve bununla birlikte kilo şikayetiniz varsa doğal bir tatlandırıcı olan balı kullanabilirsiniz. Kendine öz şekeriyle diğer tatlandırıcılara nazaran daha faydalı ve zararsızdır.

Deride meydana gelen kesiklere, yanıklara sürerek mikrop kapmasını önlemiş ve daha hızlı iyileşmesini sağlarsınız. İçerisinde barındırdığı güçlü antioksidanlar sayesinde hastalıklara neden olan bakteri ve virüsleri nötralize ederek hastalıkların oluşmasını engeller. 2-3 çay kaşığı balı bir bardak sıcak suya ekleyip içerseniz öksürüğü gidermiş olursunuz. Mide de meydana gelen yara sonucunda ortaya çıkan reflü hastalığının iyileşmesi için balı yemek gerek. Mide asidini dengeleyerek oluşan ağrıların azalmasını sağlar. İltihabı önleyip bakterileri yok eden bal yüzde oluşan sivilcelere karşı doğal bir kaynaktır. Ballı yüz maskeleri yüzde oluşan akne ve sivilce oluşumunu tetikleyen bakteri ve virüsleri yok ederek cildin daha yumuşak ve nemli olmasını sağlar.

 

Paylaşın

Views
  15.137

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.