7 ay önce
7 ay önce

Karabiber Kaç Kalori

1 yemek kaşığı karabiber kaç kalori: Tam olarak 10 grama tekabül etmektedir. Bu da 28 kalori(kcal) yapmaktadır.

Karabiber besin değerleri


100 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 52.00(g)
100 gramı ne kadar Protein içerir: 10.80(g)
100 gramı ne kadar Yağ içerir: 3.30(g)

Karabiber Kilo yapar mı: Kilo vermede oldukça etkili bir baharattır. Yapılan araştırmalara göre karakteristik acı tadını veren “piperine” maddesinin vücutta yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engellediği kaydedildi. Yeni yağ oluşumunu engelleyerek kilo alımını önler, yağ yakımını hızlandırır.

Karabiber Faydaları ve Zararları neler: Sindirim sisteminin sağlıklı ve düzenli şekilde çalışmasına yardımcı olur. Hazmı kolaylaştırır. İdrar ve gaz sökücü özelliği ile kabızlığı önler. Enerji verir. Cinsel  gücü arttırır. Sinirleri güçlendirir. Kansızlığa karşı oldukça faydalıdır. Bu nedenle dünya da en çok kullanılan baharattır. Düzenli kullanıldığı takdirde herhangi bir yan etkisi olmadığı bilinir.

Paylaşın

Views
  15.757

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.864

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.