7 ay önce
7 ay önce

Karşınızdaki İnsanın Vücut Dilini Okuyun

Karşınızdaki İnsanın Vücut Dilini Okuyun

Karşınızdaki kişinin ne zaman yalan söyleyip ne zaman doğru söylediğini anlamak, herkesin istediği bir özelliktir. Bunun için illa yaşam tecrübesine sahip olmanız gerekmiyor.  Karşımızdaki kişinin yalan söyleyip söylemediğini anlamak çok önemlidir. Hakkımızda kötü planlar yapan insanların yalan söylediğini anlayarak kendi güvenliğimizi daha kolay bir şekilde sağlayabiliriz. Tehlikeli durumlar dışında da önemlidir. İlişkiler açısından bakılacak olursa sevdiğiniz insanın size yalan söyleyip söylemediğini bilmeniz ipleri elinize almanızı sağlar. Kişinin yalan söyleyip söylemediğini anlayabilmemizi sağlayan bazı kolay teknikler vardır. Yüz ifadesi, ses tonu, el hareketleri, yani kısaca vücudun anlattığı şeyleri anlayabilmek için Los Angeles California Üniversitesi’nin ortaya koyduğu bazı teknikler, insanların iç yüzünü görmemizi sağlayacak. Üniversitenin Psikoloji Bölümü profesör Albert Mehrabian, yaptığı çalışmalar sonucunda karşılıklı ilişkilerde vücut dilinin %55 olduğunu,%38 ile onu ses tonunun takip ettiğini söylüyor. İlginç bir şekilde kullandığımız kelimelerin etkisi sadece %7.

 

Araştırmalarında gösterdiği üzere, vücut dili aslında hayatımızdaki bütün ilişkileri yöneten ilk faktördür. Ses tonlamamız da aslında vücut dilimizi tamamlayan bir faktördür. Tabi bu araştırmaya göre, kurduğumuz kelimelerin hiçbir öneminin olmadığını düşünmeyin, neticede sözleriniz karakterinizi yansıtacaktır. Vücut dili öğrenmek istiyorsanız bununla ilgili düzenlenen kurslara katılabilirsiniz. Böylece belki de hayatınızın aşkını bulup onunla güzel günlere yelken açarken, doğru insan sandığınız kişiyi ise hayatınızdan çıkararak mutlu bir hayat sürmeye başlayabilirsiniz.

Paylaşın

Views
  15.215

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.137

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.685

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.