7 ay önce
7 ay önce

Kil Masajı

Eğer cilt bakımı konusunda etkili uygulamalardan birine dahil olmak istiyorsanız, sizlere kil masajını öneriyoruz. Cilt üzerinde etkili ve istenen sonuçların meydana gelmesini sağlayan bu masaj yöntemi sayesinde siz de istenen bir cilde kavuşabilir ve etkili sonuçlar ortaya koyabilirsiniz.

Günümüzde birçok kadın birtakım cilt bakım uygulamaları yapmaktadır. Bu yöntemler kimi zaman doğal yollar ile kimi zamansa kozmetik ürünleri ile gerçekleşmektedir. Bu uygulamalar esnasında yapılan birtakım yanlışlar bulunmaktadır ve ilk yanlış ise cilt tiplerinin tam olarak öğrenilmemesinden kaynaklanan ve sonuçları olumsuz olan uygulamalardır. Cilt tipi öğrenilmeden bir cilt bakım uygulamasına kalkışılması çoğu zaman kadınları istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya bırakmaktadır. Bu nedenle cilt bakımı uygulamalarında ilk olarak dikkat edilmesi gereken cilt tipinin tam olarak öğrenilmesi ve buna göre işlemeler yapılmasıdır.

Şimdi sizlere cilt bakımı uygulamalarında etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkan kil masajının yararlarından bahsedelim. Bakalım kil masajı sayesinde kadınlar ne gibi artılar kazanıyor ve nasıl etkilere maruz kalıyorlar.

Kil çeşitleri konusunda ilk olarak söylenmesi gereken birçok farklı tür de kaşımıza çıkması olmaktadır. Yani kilin birçok çeşidi bulunmakta ve her çeşidinin cilde olan katkısı ise farklı boyutlarda karşımıza çıkmaktadır. Öncelikle beyaz kilin cilt üzerinde ne gibi etkileri olduğuna bakalım. Beyaz kil cildin baştan sona temizlenmesinde istenen sonuçların tam olarak ortaya konmasını sağlayan bir kil türüdür. Ayrıca yağ molekülü olan sebum üretimi beyaz kil masajı ile tamamen ortadan kalkmakta ve neredeyse üretimi durdurulmaktadır. Bunun yanında yeşil kil çayı ise özellikle yağlı ciltler üzerinde etkilerini ortaya koyan bir türdür. Yağlı ciltlerin fazla yağı üzerinden atmalarını sağlayan bu çay, istenen bir şekilde kullanıldığında etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Ayrıca sarı kil de yüz üzerinde bulunan katmanların tamamen yok edilmesini sağlamaktadır. Bu yönüyle sarı kil de yüz için istenen sonuçları ortaya koyabilen bir kil çeşidi olmaktadır.

Diğer yandan kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olan ise kırmızı kil olarak karşımıza çıkmaktadır. Herkes bilir ki istenmeyen kiloların ortaya çıkmasında kan dolaşımında meydana gelen bozulmalar oldukça etkili bir konumda yer almaktadır. Son olarak kil çeşitleri arasında pembe kil türü bulunmaktadır. Pembe kilin vücut için yararları ise hassas cilde sahip olanlarda tam olarak ortaya çıkmaktadır. Hassas ciltlere narin bir kil masajı pembe kil türü ile mümkündür.

Paylaşın

Views
  15.755

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.864

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.