5 ay önce
5 ay önce

Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Meraba arkadaşlar, cildimizi en narin şekilde temizleyen maskelerden biri olan kil maskesi nasıl yapılır bu yazımda anlatacağım sizlere. Hepimizi güzel bir cilde sahip olmak istiyoruz, bunun için de güzellik merkezlerine avuç dolusu paralar dökmek bazen bütçemizi sarsıyor. Burada size anlatacaklarımı uygulayarak çok ekonomik bir şekilde kil maskesi yapacaksınız.

Öncelikle size kil maskesinin faydalarını maddeler halinde anlatayım.

 • Kil maskesi cildi hızla temizler, yağdan arındırır ve kan dolaşımını hızlandırır.
 • Cildi çok iyi bir şekilde rahatlatır ve ferahlatır.
 • Yaşlanmayı önleyici etkisi vardır ve ciltteki mineralleri arttırır.
 • Cildinizde pürüz varsa bunları çok iyi bir şekilde giderir.
 • Ciltteki toksinleri temizleyerek cilde parlaklık kazandırır.

Evet arkadaşlar şimdi bu faydaları saymakla bitmeyen kil maskemizin nasıl yapılacağına gelelim.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır

2 yemek kaşığı kil tozunu bir kaba alın, 2 yemek kaşığı musluk suyu ile karıştırın. Kıvamını tutturduktan sonra cildinize uygulayın. 15-20 dakika kadar bekleyin. Zaten kuruduğunda dökülmeye başlayacaktır. Sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın.

Etkisi bu kadar yüksek olan kil maskesinin yapılışı ise bu kadar basit.

Püf Noktası

Kil maskesi yapmadan önce buhar banyosu yaparsanız, kilin temizleyici etkisinden çok daha fazla yararlanırsınız. Nemlenen ciltteki toksinler yumuşar ve daha kolay sökülür.

Paylaşın

Views
  11.949

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.448

  Oğluma Güzel Sözler

  2.177

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.523

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.481

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.