7 ay önce
7 ay önce

Kilo Almayı Önlemek İçin 5 Yol

Kadınların genel sorunları arasında yer alan kolay kilo alımı, kadınların için durdurulamayan bir sorun olmaktadır.

Ancak kilo almayı önlemenin bazı yolları vardır. Bunlardan ilki ise bazı hedefler belirlemektir. Örneğin yürümek, koşmak, kısmi egzersiz hareketleri gibi… Hedefler doğrultusunda belli periyotlarda günlük planlara uyulması da diğer önemli unsurlardandır. Günlük plandan kasıt sabah aynı saatlerde kalkmak, ılık bir duş almayı ihmal etmemek, ana öğünlerin yanında ara öğünleri de almak olabilir. Bunların yanında meşgul edici uğraşlar bulmakta sürekli yeme isteğini unutturabilir. Bu meşguliyet boş zamanlar ve uygun anlar baz alınarak oluşturulabilir.

Yiyecekler üzerine düşünüldüğünde hangi yiyeceklerin nasıl yendiği de başlıca koşullar arasında yer alır. Hangi yiyecekten ne kadar yenileceği, hangi gıdanın kaç kalori olduğu ya da hangi besinin vücuda neler kattığı bilindiğinde kilo almayı önleyici davranışlarda bulunulmuş olur. Bu koşulların yerine getirildiği bir vücutta fazla su alımı da kilo almayı önler. Örneğin yenilen besinleri hücrelere taşıyan ve tansiyonu kontrol etmeye yarayan sudur. Ayrıca su, vücudun gereksinim duyduğu birçok minerali de bünyesinde barındırmasıyla oldukça yararlıdır.

Paylaşın

Views
  15.479

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.756

  Oğluma Güzel Sözler

  3.089

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.167

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.