7 ay önce
7 ay önce

Kimyon Kaç Kalori

1 tatlı kaşığı kimyon kaç kalori: Tahminen 5 grama eşittir. Buna bakarak bu oranın 19 kaloriye(kcal) eşit olduğu gözlemlenir.

Kimyon besin değerleri


100 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 44.20(g)
100 gramı ne kadar Protein içerir: 18.00(g)
100 gramı ne kadar Yağ içerir: 22.30(g)

Kimyon Kilo yapar mı: Zayıflamak için diyet yapan vatandaşların hazımsızlık probleminin önüne geçmektedir. Özellikle bu dönemlerde kişiler dikkat etmeleri gerekmektedir. Kilo yakımında oldukça faydalı olmasıyla beraber bu baharat türü vatandaşlar tarafından az bilinmektedir. Bu nedenle tüketimi azdır. Her yaş grubu insanların kullanması gereken bir baharat çeşididir.

Kimyon Faydaları ve Zararları neler: Anne sütünü arttırır. Kolesterol oranının azalmasına yardımcı olur. İştahı açar ve hazmı kolaylaştırır. Romatizmayı önler. Şişmanlığı azaltmaya yardımcı olur. Sinirlerin yatışmasını sağlar, yüksek tansiyonu önler. Şeker ve prostat hastalığının tedavisinde faydalıdır. Vücudu terleterek zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Ağız kokusunu önler. Ayrıca bebeklerde sindirim zorluğuna engel olur.  Bağırsak solucanlarının düşürülmesini sağlar. Mide ve bağırsaklarda gaz birikmesini önler.

Paylaşın

Views
  15.483

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.757

  Oğluma Güzel Sözler

  3.089

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.168

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.