7 ay önce
7 ay önce

Kiraz Kaç Kalori

Sitemizde yayınlanmış olan Kiraz kilo yapar mı, kaç kalori ve besin değeri hakkındaki yazıyı okumaktasınız.

Tatlı aromasıyla bir sürü içecek ve şekerlemede kullanılan kiraz kaç kalori, fenomen bir meyve meydana gelmesine karşın sağlığa yararları uzman kişiler aracılığıyla çok dile (en azından nebatlar civarı ) getirilmezdi. Fakat nihai yıllarda kirazın yararları üstüne yapılmış olan çalışma sayısı arttıkça ve bu çalışmaların neticesi sıhhat kuruluşlarının internet sitelerinde koltuk almaya başladıkça kiraz yalnızca çıkmasını coşkuyla beklediğimiz bir meyve olmaktan, yararları amaçlı tüketilmesi gerekli olan meyveler arasına terfi etti.

Kirazın yararları içinde dikkat çeken puan, meyvenin antioksidan durumundan zengin olması ve bu sayede bir sürü uzuvu hücre hasarına karşın savunması . Bunun Için ayrıyeten tam bir vitamin ve mineral deposu meydana gelen kiraz C, A, K vitaminleri ile fosfor, demir ve kalsiyum benzeri özel mineraller durumundan çok güzel bir yiyecektir. aşağıda kalori ve besin değeri ne kadar detaylı tabloyu göreceksiniz.

Eğer sindirim problemleri çekiyorsanız ve sık kabızlık yaşıyorsanız kiraz sizin meyveniz olabilmektedir . Zira kirbiraz, bağırsakları hareketlendiren ve kabızlığı önleyen gıda lifinden dik miktarda içermektedir. 100 gr kiraz gündelik olarak alınması gerekli olan gıda lifinin %8’ini giderir .

100 gram kiraz: 63 kaloridir. A ve C vitamini,demir, bakır, potasyum minerali, antidoksanmadde, lif içeriği yüksek bir meyvedir.

Paylaşın

Views
  15.475

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.755

  Oğluma Güzel Sözler

  3.087

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.165

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.705

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.