6 ay önce
6 ay önce

Kırışıklıklar İçin Estetiğe Gerek Yok

Hücre yenilenmesinin en temel maddesi proteindir. Proteinler parçalanarak aminoasitleri meydana getirirler, bu aminoasitler ise vücudumuzun yaşlanma sürecini yavaşlatır.

En iyi proteinler

Tam yağlı sütlerde ve süt ürünlerinde,kırmızı ette bol miktarda asit bulundurduklarından fazla tüketmemeliyiz.Bunların yerine tavuk,hindi göğsü,balık tercih edilmelidir.

Size deniz ürünleri yeter

Genç bir cilde sahip kalmanızı sağlayacak besinler arasında ilk sırayı balık almaktadır.Balığı diğer protein kaynaklarından ayıran özellik yağ türü ve yağ asidi miktarlarıdır.

Deniz ürünleri besin açısından zengindir.Deniz ürünleri bütün aminoasitlerin kaynağıdır.Bu açıdan her yaştaki insan için benzersiz bir besin kaynağıdır.

Çoğu deniz ürününde kolesterol miktarıda düşüktür.

Deniz ürünlerinin içerisinde çok az yağ bulunur.Bunlar iyi yağlardır.Doymuş yağ oranında miktarı az olduğundan yağlanmaya sebep olmaz.

Yemeklerinizde kırmızı et yerine balık yemeyi tercih ederseniz,yağ ve doymuş yağ alınımı kontrol altına alırsınız.

Paylaşın

Views
  11.933

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.434

  Oğluma Güzel Sözler

  2.170

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.517

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.479

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.