7 ay önce
7 ay önce

Kıymalı Etli Börek Kaç Kalori

Kıymalı(Etli) Böreğin Besin Değerleri;
200 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 58(g)
200 gramında ne kadar protein vardır: 16.4(g)
200 gramında ne kadar yağ vardır: 21.1(g)

Kıymalı(Etli) Börek Kilo Aldırır mı: Hamur işlerini özellikle de böreği sıklıkla tüketen bir milletiz. Bilindiği üzre böreğin karbonhidrat oranı bir hayli yüksektir. Bu sebeple de kilo alımına etkisi de vardır. Kalori oranı da fazla olan kıymalı(etli) börek kilo aldırmaktadır. Protein bakımından da oldukça iyi bir kaynak olan kıymalı börek, günlük protein ihtiyacının bir kısmını rahatlıkla karşılar. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen birçok kişi kendi başlarına diyet programı yapıp diyet yapmaya çalışırlar. Sonucunda hüsrana uğrarlar. Bir uzmana danışarak günlük diyet listesini sizin için hazırlayıp uyguladıktan sonra çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Kilo vermeye karar verdiğiniz andan itibaren gazlı, yağlı, tuzlu, şekerli besinleri tüketmemeniz gerekir. Çünkü bu tarz besinler kalori bakımından bir hayli yüksek olduğundan göbek ve vücudun belli bölgelerinde yağlanmaya neden olur. Özellikle de diyabet hastalarının şekerli tatlılar ve gazlı içeceklerden uzak durmalarında yara vardır.

 

1 porsiyon Kıymalı(Etli) Börek Kaç Kalori: Karbonhidrat oranı fazla olduğundan glisemik indeksi bir hayli yüksek olan kıymalı böreği, diyet yapanların ve diyabet hastası olanların tüketimi konusunda dikkatli olması hatta sınırlandırılması gerekir. Bir porsiyon(tabak) kıymalı(etli) börek(200 gram) 494 kalori vardır. Bir dilim(parça) kıymalı(etli) tepsi böreği(100 gr) 297 kalori, bir yarım dilimi, 123 ve 1 ince parçası da 172 kalori içermektedir.

 

 

Paylaşın

Views
  15.137

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.608

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.