7 ay önce
7 ay önce

Kontrolsüz Teknoloji ve Koruma Kalkanı

Artık bunu toplum olarak kabul etmiş durumdayız. Her alanda hayatımıza girmiş olan teknolojik gelişimleri yakından takip etmekte,bir çoğunu kullanmaktayız. Fakat faydalarının yanında, zararlarını da beraberinde getirmekte bu teknolojik faaliyetler. Konuyla ilgili hemen her gün yazılmış bir köşe yazısını okumakta,bir uzman görüşünü çeşitli platformlardan öğrenmekteyiz .Peki ne kadar dikkate alıyoruz okuduklarımızı. Ne kadar önem veriyoruz bu fikirlere. Aslında pek çoğumuzun umurunda bile değil bu değerli fikirler. Ya hiç önemsemiyoruz yada en bilindik tabirle boş veriyoruz. Teknolojinin en basit olan kısmıyla ilgileniyoruz daha çok. Mesela akıllı telefonlar,tabletler,bilgisayarlar. Özellikle iletişim araçları,eğlence alanları ve sanal oyunlardan ibaret ilgi duyduklarımız. Zararlı kısmına karşı o kadar vurdum duymaz olduk ki; Sanal ortamlarda paylaşılan resimler küfür içerikli yazılar hakaretler hiç de şikayetçi olduğumuz konular değiller. Artık dezenformasyona o kadar yatkınız ki fark etmeden bu kargaşada kaybolup gidiyoruz.Ya çocuklarımız!Onları hiç düşündük mü? Alışık olmadığımız bir değişime zorlanıyorlar sanal ortamlarda.Kültürümüzün ahlakımızın ve inandığımız değerlerin yok oluşuna karşı kayıtsız kalıyoruz.

Bu kontrolsüz teknolojiye karşı koruma kalkanı oluşturmalıyız biran önce. Bir an önce en önemli konu olarak gündemimize almalıyız ve ilk yardım çantası oluşturmalıyız bu acil duruma karşı…
Dilimiz sevgi olsun. Sevgiyle kalın.

Paylaşın

Views
  16.078

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.976

  Oğluma Güzel Sözler

  3.250

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.746

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.