6 ay önce
6 ay önce

Kredi Kartı Borcunu Tek Seferde Kapatma

Kredi kartları, taksitli alışveriş imkânını sundukları için son derece pratik bir ödeme aracı olarak hayatımızda nadide bir yer edinmişlerdir. Ancak bu yararlarının yanı sıra, çeşitli kesintiler, hesap işletim ücretleri, faizler gibi nedenlerden dolayı birçok kart kullanıcısı kredi kartlarını iptal etmek durumunda kalmaktadırlar. Bu gibi uygulamalarda da karşımıza hep ‘taksitli alışverişler’ çıkmaktadır. Daha önceden yapmış olduğumuz taksitli alışverişler, kartı kapatmamız durumunda ne olacaktır?

Esasen yasal mevzuatlar gereği kartınızı istediğiniz an bankanızın çağrı merkezini arayarak kapatabilirsiniz. İçinizin rahat etmesini istiyorsanız da, iletişim adreslerine sitemizden ulaşarak banka şube adresleri aracılığıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kapattığınız kredi kartınızda mevcut olan taksitli alışverişleriniz varsa, bu alışverişlerinizi tek bir seferde kredi kartı numaranız ile ATM’lerden kapatabilirsiniz. Eğer kartınızı kullanmaya devam edecekseniz de normal borç öder gibi tüm borcunuzu kartınıza yatırabilirsiniz. Yaptığınız taksitli alışveriş bilgileri ekstrenizde gözükecek, fakat her ay yatırmış olduğunuz ücretten bu borcunuz ödenecektir.

Kısacası bütün kredi kartı borcunuzu bir kerede yatırabilirsiniz. Bu işlemi herhangi bir internet bankacılığından, ATM’lerden ya da bankaların şubelerinden yapabilirsiniz.  Kredi kartı borcunu tek seferde kapatma işlemlerinin, genellikle kartın iptali gibi durumlarda karşınıza çıkabileceğini söyleyebiliriz. Eğer kartınızı iptal etmeniz durumunda, taksitli alışverişleriniz varsa ekstreleriniz yine gelmeye devam edecektir. Fakat tüm taksit tutarını ödediyseniz, herhangi ek bir ödemeye gerek kalmadan hesap bakiyenizden bu taksit tutarları düşülecektir.

Paylaşın

Views
  15.217

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.639

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.138

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.686

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.