7 ay önce
7 ay önce

Kredi Kartı Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartları, her insan için nakit taşıma derdinden kurtulmanın bir anahtarıdır. Fakat bâzı durumlarda kullanıcılar, kredi kartları ile büyük meblağlarda alışveriş yapmak istemektedirler. Elektronik cihazlar, mobilyalar ve eğitim ödemeleri gibi durumlarda kredi kartlarının limitleri büyük bir engel olarak bireylerin karşısına çıkabilmektedir. İşte, bu noktada kullanıcılar kredi kartı limiti arttırma nasıl yapılır sorusuna cevap aramaktadırlar. Esasen bu işlemin birden çok yöntemi bulunmaktadır.

İlk ve en kolay yöntem internet bankacılığınız aracılığıyla limit artırım talebinizi bankanıza iletmenizdir. Böylece oturduğunuz yerden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İkinci kolay yöntem olarak da telefon bankacılığını gösterebiliriz. İlgili bankanın müşteri hizmetlerini arayarak, kredi kartınız için limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Üçüncü alternatif bir yol ise bankaların ATM ya da VTM yani görüntülü işlem merkezleridir (GİM). Bu cihazlardan da ilgili menüleri takip ederek kolayca limit artırım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak da, bankanızın herhangi bir şubesine uğrayarak bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı limit arttırma işlemleri her zaman için gerçekleşmeyebilir. Bankalar, burada sizin geçmiş dönem ödemelerinizi incelemektedirler. Ayrıca gelir ve gider dengeniz de bu konuda önemli bir kıstastır. Tüm bunların yanında bankalara, yine aynı yöntemleri kullanarak düzenli limit artışı talebinde bulunabilirsiniz. Böylece, sizin herhangi bir talebiniz olmasa dahi bankanın uygun gördüğü durumlarda kredi kartınızın limiti arttırılacaktır. Fakat bu gibi durumda, kartınızın kontrolünü kaybedeceğinizi de bildirmekte fayda vardır.

Paylaşın

Views
  16.100

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.985

  Oğluma Güzel Sözler

  3.256

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.