5 ay önce
5 ay önce

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Gelir?

Günümüz iktisadi düzeninde her bireyin en az bir tane kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartları da, kulanım alanı ve taksitlendirme gibi özellikleri nedeniyle oldukça etkili bir durumdadır. Bu nedenle de hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Kredi kartı almak isteyenlerin başvurularını hangi mecradan yaptıkları oldukça önemlidir. Günümüzde SMS ile kredi başvurularının yapıldığını göz önünde bulundurursak, kredi kartları için de internet üzerinden rahatlıkla başvuruda bulunabilmektedir. Ancak bu süreçte bireyler kredi kartı ne kadar sürede gelir sorusuna bir cevap aramaktadırlar. Bu sorunun cevabı, kartınızın değerlendirme sürecine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Bankalara, yapmış olduğunuz kredi kartı başvurusu titizlikle değerlendirmekte ve bu süreçte de sizin daha önceki kredi geçmişinize bakmaktadır. Ortalama 2-3 gün gibi bir zaman diliminde gerçekleşen kontroller, eğer herhangi menfi bir durum yoksa bir sonraki aşamaya geçmektedir. Bu aşamada da kredi kartınızın basım işlemi gerçekleşmektedir. Bu süreç de ortalama 1 ilâ 2 iş günüdür. Daha sonra adresinize postalanan kredi kartı, 2 ya da 3 işgünü içerisinde size ulaşmaktadır. Kısacası başvurunuzun olumlu olması durumunda, kredi kartınızın basılarak adresinize gönderilmesi 8-9 iş günü yani ortalama bir buçuk – iki haftayı bulabilmektedir. Ancak mukim olduğunuz yerin basım merkezine yakınlığı ve başvurunuzun değerlendirmesi gibi kıstaslara ait olarak bu süre kısalabilmektedir. Ortalama olarak en az bir haftalık bir sürecin geçtiğini de belirtmemiz gerekmektedir.

Paylaşın

Views
  11.937

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.442

  Oğluma Güzel Sözler

  2.172

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.519

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.479

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.