7 ay önce
7 ay önce

Küf Kokusu Nasıl Önlenir? Neler Yapabiliriz?

Bir çok evin en temel problemleri arasında yer alır küf kokusu. Hele birde aşırı ıslak bir yer içerisinde bulunuyor ise eviniz nem nedeni ile küf sorunu çok daha fazla yaşanır. Peki, bu sorunu giderme aşamasında neler yapılabilir? Küf kokusunu önleme konusunda doğru adımlar neler olabilir? Eğer, astım ve bronşit gibi bir sağlık sorununa sahip olan kişiler var ise evde küf kokusu çok daha ciddi sorunlara neden olacaktır.

Küf Kokusu Nasıl Çıkar?

Kahve telvesi ve toz hardal ciddi anlamda küf kokusunu giderme aşamasında tercih edilmesi mümkün en etkili yollardan biri olmaktadır. Tencere ve tabak gibi unsurlarda bu iki temel maddeyi kullanarak küf kokusunu çıkar imkânına sahip olabilirsiniz. Bu yöntemlerin yanı sıra gün içerisinde en az 2 kez eşyalarınızı havalandırmanız çok önemlidir. Bu sayede, küf kokusuna ve küflenme sorununa karşı biraz daha etkileyici bir çözüm bulma şansını elde edebilirsiniz. Ayrıca, eşyaların yer aldığı konuma bakan tüm camları açarak ceryan yapmanız da gene küfü önleme aşamasında oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

Başlıca Küf Kokusu Zararları 

 • Astım ve bronşit gibi hastalıkların oluşmasında, tetiklenmesinde rol oynar,
 • Ev içerisinde kötü ve boğucu bir havanın oluşmasına neden olur,
 • Bakterilerin oluşmasına sebebiyet verir,
 • Nefes darlığı sorunlarına yol açar,
 • Eşyaların ciddi anlamda zarar görmesine sebebiyet verir.
Paylaşın

Views
  15.754

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.864

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.