1 ay önce
1 ay önce

Kuru Adaçayı Kaç Kalori

1 su bardağı(normal) kuru adaçayı kaç kalori: Bir bardak içerisinde 66 kalori bulunmaktadır.

Kuru adaçayı besin değerleri
100 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 42.70
100 gramı ne kadar Protein içerir: 10.60
100 gramı ne kadar Yağ içerir: 12.70


Kuru adaçayı Kilo yapar mı: Çaylar içerisinde sıklıkla tüketilir. Özellikle hasta olanların şifalı olarak ilk tercihleri arasında yer alır. Neden kuru olanı tercih ediliyor. Aslında diyet yapanlar için taze olanı daha ideal olacaktır. Şöyle bir örnek vermek gerekirse; taze içerisinde 100 gramında 2.5 yağ oranı var, fakat kuru olarak tükettiğiniz içerisinde 12.70 var. Buradaki tercih size kalmıştır. Kilo kontrolü yapanlar için taze olanı daha idealdir.  Bide demlenerek içilmesi nedeniyle birçok mineralden yoksun olur.

Faydaları ve Zararları neler: Bol miktarda mineral içerir(tabi demlenince biraz azalıyor), Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar, beyin fonksiyonlarını geliştirir, bronşit ve astım belirtilerini hafifletir, karaciğeri temizler, idrar yolu enfeksiyonunun tedavisine yardımcı olur ve stresi azaltır. Bunun gibi daha birçok sayamadığımız yararlarının olduğunu bilmeniz doğu olacaktır.

Paylaşın

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.