6 ay önce
6 ay önce

Kuru Saçlara Bakım

Sizce kuru saçlar için basıl bir bakım uygulaması yapılmalıdır? Ya da kuru saçları olanlar bu konuda hangi işlemleri gerçekleştirmelidir?

Uzmanlar saçlara yapılan bakımlarda en zorluk çekilen saç tipinin kuru saçlar olduklarını belirtmektedir. Ayrıca bu tip saçların genelde mat görünen ve zor şekil alan saçlar olduğunu ifade eden uzmanlar, bunun yanında kuru saçların fön tutmadığına ve çoğu zaman uçlarının kırıldığına işaret etmektedir. Kuru saçlarda kadınlar en büyük şikayetleri arasında saçların fön tutmadıkları yer almaktadır. Yani saçlarına şekilde vermek isteyen her kadın bu konuda büyük zorluklar çekmekte ve çoğu zaman istenen şekillerin kalıcı olma sürelerini uzatamamaktadır.

Peki, kuru saçların bakımı için neler yapılmalıdır?

Sürekli sert bakımsız görünen kuru saçlar için yapılması gereken uygulamalar arasında ilk olarak her duş sonrasında durulama gerektirmeyen saç kremlerinin uygulanması yer almaktadır. Ayrıca bu tür saç kremlerinin saç diplerine kadar uygulanması oldukça etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında kullanılan saç kremlerinin kesinlikle yağlı olması uzmanlar tarafından önerilen öncelikle tavsiyeler arasında yer almaktadır.

Diğer yandan saçların çoğu zaman fön makinesinden uzak tutulması yani şekil vermek için fön makinesinin kullanılmaması önemli bir noktada yer almaktadır. Bunun yanında saç diplerinde yer alan damalarda ki kan dolaşımını hızlandırmak için saçın tamamen kremlenmesi ve saçların öne atılarak en az 50 defa fırçalanması yapılması gereken uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca 3’er gün aralıklar ile zeytinyağı masajının saç diplerinde gerçekleştirilmesi de kuru saça sahip kadınların uygulama altına alması gereken durumlar arasında bulunmaktadır. Son olarak saçların uç kısımlarında ki kırıkların düzenli bir şekilde kestirilmesi yine kuru saç bakımında etkili bir uygulama olarak ön plana çıkmaktadır.

Eğer siz de kuruyan saçlarınızda etkili çözümler ortaya koymak ve bu problemi ortadan kaldırmak istiyorsanız, şampuanlarınızı mutlaka kremli olanlardan seçin ve çevrede saçlarınıza zarar veren sigara, egzoz dumanı ve sis gibi oluşumlardan uzak durun. Eğer bu tür oluşumlara maruz kalıyorsanız da üzerinden çok zaman geçirmeden saçlarınızı yıkayın ve bu tür çevre etkilerinden saçlarınızda konuşlanan maddelerin uzun süre saçlarınızda kalmasına izin vermeyin.

Paylaşın

Views
  11.799

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.380

  Oğluma Güzel Sözler

  2.136

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.488

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.465

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.