Küt Saç Kesim Tasarımları

Dişiliği temsil eden uzun saçlarınızdan vazgeçmek ve biraz kısaltmak istiyorsanız mutlaka yüz şeklinize göre saçlarınızı kısaltın. Saç kesimin de yüz şeklimiz çok önemlidir. Saçlarımızı bilinçsizce kestirdiğimizde geriye dönüşümüz olmayacak ve pişman olacak bir şey yapmamak için ilk önce yüz şeklimizin tanısını koymamız gerekiyor. Yüzünüz uzun ve çene kemikleri biraz dışarıya çıkık ise işte tam size göre bir saç modeli.

 

Kısa Küt Saç Modeli çene hizasında biter, yüzünüzde saklamak istediğiniz kendinizce beğenmediğiniz çıkık çene kemiğinizi kapatır ve yüzünüzü hatlarınızı daha fazla yumuşatarak farklı bir havaya büründürür.

 

Bob Kesim Saç Modelleri ise ense kısmı kısa ve bombeli yanlara doğru sivri aşağıya inen kısa saç kesimdir. Bob Model Kesimde yine uzun ve ince yüzlü hanımlara çok yakışan bir saç modelidir. Sarı saç her bayana yakışan bir saç rengi değildir. Genellikle kumral ve beyaz tenli hanımlara çok yakışır. Esmer tende olan bayanların tercih etmemesi gereken bir renk olan sarı saç esmer tende çok yapay ve peruk gibi durduğundan saç renginizi kendinize yakışan renkte bulmanız gerekir. Bu konuda bir uzmana danışmak iyi olacağını düşünmekteyiz.