7 ay önce
7 ay önce

Latte Kaç Kalori

1 bardak latte kaç kalori: Şeker içermeyen bir içecek olan latte, yağsız sütle hazırlandığından tercih edilmektedir. Kilo alımına pek bir etkisi olmayan lattenin kalori değeri düşüktür. Çoğunlukla yağsız süt ile hazırlanan lattenin bir büyük boy bardağı 435 gram olup 225 kalori(kcal) eder. Çikolatalı olarak da tüketilebilen lattenin(sütlü kahve) bir küçük bardağında 130 kcal vardır.

Lattenin besin değerleri;
355 gramında ne kadar karbonhidrat vardır:  13.1(g)
355 gramında ne kadar protein vardır: 7.8(g)
355 gramında ne kadar yağ vardır: 8.5(g)

Latte kilo yapar mı: Şekersiz ve yağsız sütle hazırlanan latte kilo yapar mı? Kilo alımına etkisinin az olduğu bilinse de İngiltere de gerçekleştirilen araştırmaya göre sütlü olarak içilen latte yılda ortalama 4.5 kg kilo aldırabiliyor. Yapılan araştırmalarda büyük fincanda şekerli olarak tüketilen lattenin(sütlü kahvenin) normal bir kahvenin içerdiği kalori değerinin dört katını içeriyormuş. Fazla kalori barındırdığından aşırı kilo alımına neden olabiliyor. Her ne kadar besin değerinin düşük olduğunu bilseniz bile fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin bilinçsiz bir şekilde içmemeleri yararlı olacaktır.

Sütlü kahve olarak da bilinen latte, şeker içermediğinden besin değerleri düşüktür. Latte, çoğunlukla yağsız sütle yapılır. Genel olarak kahvenin faydaları arasında dikkati arttırdığı, düşünce akışının artmasına ve moralin düzelmesine yardımcı olur. Geceleri uykunun açılmasını sağlar. Sınav dönemine hazırlanan kişiler tarafından sıklıkla tüketilir. Vücuda büyük oranda enerji verir.

Paylaşın

Views
  16.075

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.976

  Oğluma Güzel Sözler

  3.250

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.746

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.