7 ay önce
7 ay önce

LG G2 Cihazına Root Nasıl Yapılır? (Resimli)

LG G2 Cihazına Root Nasıl Yapılır?

 

LG serisinin başında gelen LG G2 cihazına root işlemini uygulamak biraz zahmetli olacaktır. Çünkü bu cihazda birkaç özelliği aktif hale getirmek gerekmektedir. Bu aktifleştirme işleminde root izinlerini sağlamak önceliğiniz olmalıdır.

Android’ de root izni verilen bir yazılım ile tekrar tekrar izin gerektirmeden cihazınızın tüm işlevlerine direk olarak erişim olanağına sahip olacaksınız. Özellikle imkansız görünen bazı uygulamaları da bu işlem sayesinde elde edebilirsiniz. Bu yüzden güvenliğin son derece önemli olduğu ve root işlemi sırasında yapacağınız hatalar tamamen sizinle alakalı olan durumlardır.

Bu arada unutulmaması gereken en önemli nokta ise; root işlemi sonrasında telefonunuz garanti kapsamı dışına çıkacaktır ve işlem sırasında gerçekleşen herhangi bir olay sonrasında cihazın çalışamaz hale gelebilme ihtimali vardır.

Root işlemine başlamadan önce ilk olarak cihazın şarj durumunun %50 nin altında olmamasına dikkat etmeliyiz. Ardından da bilgisayar ile bağlantı durumu sağlanırken orijinal USB bağlantı kablosunun kullanılmasına dikkat etmelisiniz. Bu noktalara dikkat ettikten sonra öncelik olarak bilgisayarınıza LG G2’ nin yazılım ve sürücülerini yüklemeniz gerekmektedir. Bunu yapmanın en basit yoluna ise LG PC Suite uygulamasının bilgisayarını yükleme ile sahip olabilirsiniz. Bilgisayarınızda bu uygulamaya sahip değilseniz  http://www.lg.com/tr/destek/pc-suite linkini kullanarak uygulamaya sahip olabilir ve sürücülerin bilgisayarınıza yüklendiğinden emin olabilirsiniz.

 

 

  Daha sonrasında diğer android cihazlarda geçerli olan geliştirici modu kendi cihazınız içinde aktifleştirmeniz gerekmektedir. Bu aktifleştirme işlemini Ayarlardan Genel sekmesine ulaşarak, Telefon hakkında – Yazılım bilgileri – Yapım numarası seçeneğine vardığımızda üst üste yaklaşık 7 defa tıkladığımızda ekrana uyarı geldiğini göreceksiniz. Eğer bu uyarı ile karşılaşmaz iseniz aktifleştirme işlemini gerçekleştirmemiş olacaksınız. Geliştiriciyi gerçekleştirmiş iseniz şekildeki gibi bir uyarı ekranı ile karşılaşacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonrasında Ayarlar – Genel – Geliştirici seçeneklerine girdikten sonra USB hata ayıklama ve sahte konumlara izin ver butonlarını aktifleştirmiş olmalıyız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ardından Ayarlar – Genel – Güvenlik adımlarını takip ederek Bilinmeyen kaynakları işaretleyip, uygulamaları doğrula butonu işaretlenmiş ise kaldırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerekli root dosyasını indirip telefonunuzu bilgisayara orijinal USB bağlantı kablosu yardımı ile bağlıyoruz ve telefonu şarj etme tercihini seçiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bağlantıyı yapıp karşımıza gelen seçenekleri her seferinde enter tuşu ile geçerek işlemi sonlandırıyoruz. Ardından telefonun bilgisayar ile bağlantısını kesip USB hata ayıklama modunu kaldırıyoruz ve birkaç saniye sonra tekrar işaretleyip bilgisayara bağlantısını yapıyoruz. Yine karşımıza çıkan seçenekleri enter tuşu ile geçiyoruz ve root işlemini başarılı bir şekilde sonlandırmış oluyoruz.

Paylaşın

Views
  15.758

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.865

  Oğluma Güzel Sözler

  3.167

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.241

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.724

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.