6 ay önce
6 ay önce

Limon Kabuğunun Yararları

Kadınlar günlük hayatta ellerimizin altından geçen limonun ve limon kabuklarının nelere iyi geldiğini biliyor musunuz? Eğer limon kabuğunun faydalarından bihaberseniz yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Halk arasında mide için oldukça yararlı bir gıda olduğu bilinen limon kabuğu, öncelikle melisa yaprağı ve nane yaprağı ile birlikte kaynatılarak nezle açısından önleyici bir besin maddesi olarak kullanılmaktadır. Diğer yandan limon kabuğunun kurutulması ve değirmende çekilerek küçük parçalara ayrılmış hali de burna çekildiği anlarda nezleye iyi gelebilmektedir. Bademcik iltihabı için de sulandırılmış limon suyu içerisine bir parça limon kabuğu atılarak gargara yapılabilir ve iltihap önleyici olarak kullanılabilir. Aynı zamanda yuvarlak limon kabuklarını alna koyarak baş ağrıları giderilebilirken, kaynatılan kepek içine limon suyu eklendiğinde ve 10 gün ard arda yıkandığında saç dökülmelerinin önüne geçilebilir.

Paylaşın

Views
  11.780

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.370

  Oğluma Güzel Sözler

  2.131

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.486

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.462

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.