7 ay önce
7 ay önce

Limonlu Ihlamur Çayı Kaç Kalori

1 porsiyon Limonlu ıhlamur çayı kaç kalori: Bu çay kışın vazgeçilmezi olarak bilinir. Bağışıklık sistemini güçlendirir kış aylarında sıkça rastlanılan hastalıklara karşı metabolizmayı kuvvetlendiren bu çay  16 kaloridir.

Limonlu ıhlamur çayı besin değerleri

100 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 26.05
100 gramı ne kadar Protein içerir: 2.06
100 gramı ne kadar Yağ içerir: 4.89

Limonlu ıhlamur çayı kilo yapar mı: sulu besinler içerisinde yer alan sıcak tüketilen bu içecek oldukça sağlıklı bir içecektir. Normal tüketimlerde kesinlikle kilo yapmaz fazla tüketilmesi mümkün olmayan bu besin aşırı tüketilmesi sonucunda bazı rahatsızlıklar meydana gelebilir.

Limonlu ıhlamur çayı Faydaları ve Zararları neler: Yüksek tansiyon (hiper) hastalarına oldukça faydalıdır. Migren, öksürük, nezle ve soğuk algınlığına iyi gelir. İçerisindeki limonda bulunan c vitamini sayesinden bağışıklık sitemini güçlendirir. Terleyerek vücutta bulunan toksinleri dışarı atar. Sindirimi düzenler, boğaz ağrılarına iyi gelir. Çarpıntıya iyi gelir kan basıncını düzenler.

Zararları:  Zararı neredeyse hiç olamaya bu bitki çayını sadece aşırı tüketimlerde bazı rahatsızlıklara sebep olur bu sorunlarda kalıcı değil geçici rahatsızlıklardır. Karın ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesine neden olabilir.

Ihlamur nerede yetişir: ılıman bölgelerde yetişir sayamayacağımız kadar sıkıntıya ve derde iyi gelir Stres sıkıntısı olanların her gün bir kere tüketmesi önerilir.

Paylaşın

Views
  16.078

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.976

  Oğluma Güzel Sözler

  3.250

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.746

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.