6 ay önce
6 ay önce

Makyaj Temizlemede Önemli Noktalar

Makyaj uygulamalarında makyaj yapmak kadar yapılan makyajı silmekte önemlidir. Bu nedenle yapılan makyajın dikkatli koşullarda silinmemesi ya da temizlenmemesi yüz üzerinde birtakım olumsuz durumlarında oluşmasına neden olabilir. Bunlar arasında ise cildin tahriş olması ve bazı cilt hastalıkları yer almaktadır.

Makyajın temizlenmesi konusunda öncelikle bilinmesi gereken doğru makyaj silme işlemlerinin bilinmesi olmaktadır. Örneğin makyajınızı kesinlik gece yatmadan önce temizlemeniz gerekmektedir. Ancak gece yatmadan önce üşendiniz ve makyajınızı silmediniz, bu durumda ne yapmanız gerektiğini de bilmeniz sizin için oldukça yararlı olacaktır. Böyle bir durum karşısında uzmanlar, cildin öncelikle makyaj temizleyici bir ürün dahilinde temizlenmesini öneriyorlar. Devamın ise sabah kullanılan yüz toniğinin kullanılmasının yüz için faydalı olacağını belirtirlerken, tekrar makyaj yapılacaksa belli bir müddet beklenmesini tavsiye ediyorlar.

Diğer yandan göz çevresine uygulanan makyajların temizlenmesinde uzmanlar, temizleme yapılan pamuğa dökülen temizleyici ürünün diğer bölgelere yapılan uygulamalara göre biraz daha az pamuğa yedirilmesini ve bunu yanında birden fazla pamuk kullanılmasını öneriyorlar. Ayrıca temizleyici sürülen pamuğun göz üzerinde belirli bir süre tutulmasından sonra kirpiklerin aşağıdan yukarıya doğru temizlenmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Diğer yandan kullanılan maskaraların su ve yağ içerikli olması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, sadece suya dayanıklı olan maskaraların temizlenme işlemlerinin oldukça zor olduğunu ifade ediyorlar. Hem yağ hem su bazlı maskaralar ise uygulanan bölgelerden kolaylıkla çıkarılabiliyor. Çünkü maskara içeriğinde ki yağ temizleme aşamasında büyük kolaylıklar sağlarken, su bazlı kısım ise makyajın yumuşamasını ve bu sayede kirpiklerin zarar görmesini engelliyor.

Ayrıca eğer yüz için kullanılan makyaj ürünleri gözler için de kullanılmak isteniyorsa, bu konuda da dikkat edilmesi gereken birtakım durumlar bulunmaktadır. Makyajın uygulanması anında gözlerin kapalı tutulmasına özen gösterilmeli ve gözleri açmadan önce iyice yıkanması gerekmektedir. Diğer yandan makyajı temizleme anında gözlerden iyice silindiğini anlamak için pamuktan faydalanabilirsiniz. Pamuk üzerinde herhangi bir iz kalmayana kadar silmeye devam etmeli ve tamamen temizleme yapmadan kesinlikle gözlerinizi aç.

Paylaşın

Views
  11.799

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.380

  Oğluma Güzel Sözler

  2.136

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.488

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.465

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.