7 ay önce
7 ay önce

Makyajsız Güzellik

Makyajsız doğal bir güzellik isteyenlerden misiniz? ya da makyaj yapmadan da nasıl güzel olabileceğinizin yollarını mı arıyorsunuz? O halde sizin için hazırladığımız bu yazı dizimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Hiç makyaj yapmadan da güzel olmak mümkün. Tabiî ki bunun için birtakım işlemler gerçekleştirmeniz ve bunları da doğru koşullar altında uygulamanız gerekmektedir. Makyajsız bir güzellik için ilk olarak yapılması gereken arasında nemlendiricilerin sık bir şekilde kullanılması yer almaktadır. Çünkü cildinizi yeterli ölçüde nemlendirdiğinizde fondöten uygulaması için adeta zemin hazırlamış olursunuz. Gereken ölçüde nemlendirilen bir ten için fondöten uygulaması oldukça kolay bir hal almaktadır. Bunun yanında derideki gözenekler de yine fondöten uygulaması ile kapatılmakta ve kusurları bu şekilde ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır.

Makyaj her kadın için vazgeçilmez unsurlardan biridir. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan doğal güzellik söylemleri, kadınların makyaj yapmadan da güzel olmalarını sağlayacak önemli bir ölçüdedir. Bu aşamada ön plana çıkan en önemli noktalardan biri problemli cilde sahip olan kadınların dahi doğal yöntemler ile kusursuz bir güzelliği kavuşabilmesidir.

Doğal güzellik aşamalarından bir diğeri de aydınlatıcı kullanılmasıdır. Daha aydınlık bir cilde sahip olmak isteyen her kadının, krem ve fondöten kullanması özellikle önerilmektedir. Ancak aşırıya kaçılmamasında fayda vardır. Bunun yanında dudakların bir nemlendirici ile nemli bir hale getirilmesi dudakların pul pul dökülmelerini büyük oranda engellemektedir. Bu uygulama diş fırçası yardımı ile ufak dokunuşlar yaparak dudaklara sürülebilir. Ayrıca herhangi bir tülbent yardımı ile vazelin sürülerek dudaklar için makyajda yapılabilir.

Diğer yandan doğal bir güzellik için kirpiklerin önemi de büyüktür. Dip noktalardan kirpiklere uygulanan eyeliner ile gözlerinizde parlak bakışlar yaratmanız mümkündür. Ancak eyelinerın en ince şekilde çekilmiş olması bu konunun ne kadar hassas olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Tüm bunların yanında kadınların doğal bir güzelliğe bürünmeleri için pudra kullanmaları da önerilenler arasında yer almaktadır. Bu konuda cildin yapısı önemli olduğundan dolayı uzmanlar cildin yapısının yağlı olması gibi durumlarda yarı saydam bir pudranın kullanılmasını tavsiye etmektedir. Uygulama aşamasında ise küçük bir fırça ile birtakım yuvarlaklar oluşturulması yeterlidir.

Paylaşın

Views
  15.217

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.637

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.138

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.686

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.