7 ay önce
7 ay önce

Mango Maskesi

Eğer siz de birçok kadın gibi cildiniz üzerinde birtakım sorunlar yaşıyorsanız, bu durumu ortadan kaldırmak için mango maskesini kullanabilir ve cildinizde ki pürüzleri tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece mango maskesi ile etkili bir cilt bakımı uygulaması yapmak ve istenen sonuçlara kısa sürede kavuşmanızdır.

Mango maskesi püresi ile birçok kadın cilt üzerinde ki pürüzleri ortadan kaldırmakta ve bunun yanında ciltlerinin istenen bir şekilde beslenmelerini sağlamaktadır. Ülkemizde oldukça yüksek oranda ilgi gören ve sevilen mango meyvesi tropikal meyvelerin en çok bilinenleri arasında yer almaktadır. Bunun yanında mango meyvesi sadece tadı ile değil, içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller ile de oldukça faydalı bir konumda yer almaktadır.

Bünyesinde C vitamini, A vitamini ve B vitamini bulunduran mango meyvesi, ayrıca bol miktarda bir beta karoteni de içerisinde barındıran bir meyve olarak karşımıza çıkmaktadır. Beta karotenin cilde sağladığı faydalara bakacak olursak cildin güzelleşmesi konusunda oldukça etkili sonuçlara imza attığını söyleyebiliriz. Bunun yanında birçok hastalığın tedavisine de yardımcı olan mango meyvesi, birtakım enfeksiyonların giderilmesinde de oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Diğer yandan mango meyvesi sayesinde gece görme problemlerinin ortadan kaldırıldığı söylenmektedir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de etkili olan mango meyvesi, potasyum, lif ve ayrıca kuvvetli bir anti oksidan içeriğine sahiptir.

Mango meyvesi cildin nemli bir yapıya bürünmesinde, cildi güçlenmesinde ve ince kırışıklıkların tamamen ortadan kalkmasında oldukça etkili bir meyve olarak karşımıza çıkmaktadır. Hücreleri yenilemesi ve güzellik için kattığı avantajlar da yine mango meyvesinin önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Şimdi ise sıra mango meyvesi hakkında verdiğimiz bilgilerin ardından maskenin hazırlanışına geldi. Öncelikle mango meyvesi tam olarak ezilmelidir. Yani tam olarak püre haline getirilen mangoya, 2 çay kaşığı kadar saf zeytinyağı dökülmeli ve bu şekilde iyice karıştırılmalıdır. Daha sonra bu karışın yüze masaj halinde iyice yedirilmeli ve bunun ardından 20 dakika sonra gül suyu ile yıkanmalıdır. Sonuç olarak ise fark direkt hissedilmekte ve cildi istenen bir kıvama gelmektedir.

Paylaşın

Views
  15.217

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.638

  Oğluma Güzel Sözler

  3.024

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.138

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.686

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.