7 ay önce
7 ay önce

Mate Yaprağı Nedir?

Mate Yaprağı Nedir?

Mate yaprağı, Paraguay ve Brezilya’da yetiştirilen, tüm mevsimler boyu yapraklarını dökmeyen, yaprakları yeşil, oval şeklinde, boyu en fazla 2 m olan bir bitkidir. Güney Amerika’da Paraguay çayı olarak da bilinmektedir. Avrupa’da obezite tedavisinde kullanılır.

 

Mate Yaprağının Faydaları

 • Kilo vermeye yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Metabolizmayı hızlandırır ve daha hızlı kilo vermeye yardım eder.
 • Baş ağrısı ve migrene iyi gelir.
 • Yorgunluk, kas ve kemik ağrılarına iyi gelir.
 • Kalp ve damar tıkanıklığına karşı iyi gelir.

Mate yaprağı, kilo vermek isteyenler için çok faydalıdır. Vücuttaki yağların hızlı bir şekilde erimesine yardımcı olmaktadır. Metabolizması yavaş çalışan kişiler için çok faydalı bir bitkidir.

İçerisinde bir çok sayıda etken madde içerir neredeyse yeşil çay ile birebirdir. İştah hissini giderdiği için hızlı bir şekilde kilo vermeye en faydalı bitkidir.

Mate Yaprağı Nasıl Kullanılır ?

Kilo vermek için mate yaprağı kullanımı şu şekildedir;

 • 1 tatlı kaşığı mate yaprağı
 • 1 tatlı kaşığı kekik
 • 1 tatlı kaşığı yeşil çay

Bütün bu bitkileri 1000 ml kaynar suya yukarıdaki bitkileri atarak 20 dakika kaynatınız. Biraz demini aldıktan sonra süzerek kullanıma hazırlayabilirsiniz. İsterseniz içerisine funda yaprağı ve biberiye atabilirsiniz.

Paylaşın

Views
  16.068

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.973

  Oğluma Güzel Sözler

  3.249

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.745

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.