6 ay önce
6 ay önce

Muhallebili Kadayıf Tatlısı Kaç Kalori

1 porsiyon Muhallebili Kadayıf Tatlısı kaç kalori: Özel günlerde gelen misafirlere sunulan tatlılar, içerdiği şeker ve yağ miktarının fazla olması nedeniyle kilo alımına ve sağlığa olumsuz etkileri vardır. Tüketildiğinde vücuda enerji veren kadayıf tatlısı sanıldığı kadar masum bir besin değildir. Bir porsiyon(100 gramında) Kremalı Kadayıf Tatlısı 223 kaloridir. Formunu koruyan ve kilo kontrolü yapanların bu tarz şeker içeriği fazla olan tatlılardan uzak durmalarında yarar vardır.

Muhallebili Kadayıf Tatlısının Besin Değerleri;
100 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 40,1(g)
100 gramında ne kadar protein vardır: 1.9(g)
100 gramında ne kadar yağ vardır: 6.7(g)

Muhallebili Kadayıf Kaç Kaloridir Besin Değerleri Nelerdir

Muhallebili Kadayıf Tatlısı Kilo Aldırır mı: Tatlıların her birey tarafından kilo aldırdığı bilinmektedir. Şeker içeriğinin fazla olmasından dolayı kilo yapıcı özelliği vardır. Sütlü tatlılara göre kalori oranı yüksek olan bu çeşit tatlılar arasında olan muhallebili kadayıf tatlısı kilo yapar mı hem sütlü hemde şekerli bir tatlı olmasından dolayı kalori miktarı iki katına çıkar. Bu da kilo alımını tetikler. Tatlı krizini olanların ve fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin yapması gereken şeylerden biri de düşük kalorili light besinleri tüketmektir. Muhallebili Kadayıf Tatlısı kilo alımına neden olur. Özellikle de şeker hastalarının sütlü ve şekerli tatlıları yememeleri gerekir. Kalp hastalığına ve damar tıkanıklarına sebebiyet veren şeker tüketimi malesef oldukça fazladır.

Paylaşın

Views
  11.791

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.375

  Oğluma Güzel Sözler

  2.135

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.487

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.465

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.