7 ay önce
7 ay önce

Ne Zaman Kredi Çekmeliyim

Tüketiciler, birçok ihtiyacı için bankalara başvurmakta ve kredi çekmekteler. Ancak yılın belli zamanlarında ciddi oranda bu kredilerin faizleri düşmekte ve bireylerler kredilerini işte bu zamanda çekmekteler. Peki, ne zaman kredi çekmeliyim soruna ne cevap verilmektedir?

Öncelikle bankaların geleneksel bayram kredileri olduklarını hatırlatmakta fayda vardır. Bankalar, dini bayramlarda yani yılda iki kez özel faiz oranları ile tüketici kredileri düzenlemektedirler. Bunun yanı sıra yine resmi tatil günlerine denk gelen bâzı dönemlerde, (yılbaşı gibi) çeşitli kredi kampanyaları görülebilmektedir. Ayrıca milli bayramlarda da uygulanan özel faiz oranlarının bulunduğunu belirtmekte fayda vardır. Yaz döneminde de bankalar, tatil kredileri çıkartarak özel faiz oranları uygulamaktadırlar.

Konut kredilerinde ise durum biraz daha değişiklik göstermektedir. Öncelikle kredi çekeceğiniz bankayı araştırmadan önce, kesinlikle almak istediğiniz konutu bulmanızı önermekteyiz. Çünkü konut kredilerinde faiz oranları kimi zaman haftalık periyotlar ile güncellendiğinden ötürü, banka tercihini sona bırakmanız yararınıza olacaktır. Kredi çekeceğiniz banka, eğer sürekli müşterisi olduğunuz banka ise sadece onların teklifi ile iktifa etmeyip, diğer bankaları da araştırmalısınız. Unutmayın ki her bankanın faiz oranları büyük değişkenlik gösterebilmektedir.  Ayrıca bankaların faiz oranları dışında, sizden alınacak toplam masraf bedelini de hesaplamanızda fayda bulunmaktadır. Böylece sürpriz ödemelerle karşı karşıya kalmaz ve en uygun ödeme koşulları ile borcunuzu kapatabilirsiniz. Vade farkını ne kadar az tutarsanız, faiz oranının da o kadar düşüp toplam maliyete etki edeceğini aklınızda bulundurmanızda fayda vardır. Krediler konusunda detaylı bilgi almak için istediğiniz bankanın iletişim bilgilerini öğrenebilir ve şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşın

Views
  16.103

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.986

  Oğluma Güzel Sözler

  3.258

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.296

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.748

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.