7 ay önce
7 ay önce

Papatya İle Gelen Güzellik

Doğa içerisinde kendiliğinden büyüyen ve kokusu ile bizleri kendisine hayran bırakan papatya, uzun yıllardan bu yana güzellik ürünleri içerisinde yerini alan ve mucizevi etkiler gösterebilen bir çiçek türüdür. Kozmetik ürünler içerisinde çokca yer verilen ve güzel kokusu, cilde olan faydası ile bilinen papatya, güzelleşebilme adına öylesine harika katkılar sağlayabiliyor ki, bu katkıları öğrenince eminim çok şaşıracaksınız. Peki papatyanın vücuda olan faydalarını ortaya çıkartabilmek adına neler yapılmalı ve papatya güzelleşebilme adına nasıl kullanılmalıdır?

Öncelikle 2-3 kaşık kurutulmuş papatyaya yarım litre su ekleyerek kaynadıktan sonra içtiğimiz papatya çayı uyku bozukluklarına, yemek sonrası sindirime ve mikrop öldürücü özelliği ile diş eti hastalıklarına ve boğaz iltihabına iyi gelir. Rahatlatıcı özelliği ile stresten korur sinirlerimizin yatışmasını sağlar. Bel ve baş ağrılarına iyi gelir.

Papatya çayı demlediğimiz esnada buharı ile nezle ve sinüzite karşı önlemlerimizi alabiliriz. Papatya çayı ile yapacağımız pansuman ile cilt temizliği uygulayabilir, gözlerin şişmesini engelleyebiliriz.

Papatyalar ile doğal yollarla saç rengimizi açmak da mümkün. Yine kurutulmuş papatyaya su ekleyerek kaynattığımız karışımı soğuduktan sonra saçımızın her yerine uygularız ve güneşe çıkarak doğal yöntemlerle saç rengimizde değişiklik sağlayabiliriz. Bu uygulamayı hafta 2 kez yaparak doğal, yan etkisi olmayan ve saçlara faydalı olacak şekilde renginizde değişiklik sağlayabilirsiniz.

Tabi bir de papatya falı bakıp sevdiğiniz kişinin sizi sevip sevmediğini de öğrenebilir ya da taç yaparak saçınız için aksesuar olarak da kullanabilirsiniz.

Paylaşın

Views
  16.060

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.971

  Oğluma Güzel Sözler

  3.249

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.293

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.745

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.