5 ay önce
5 ay önce

Patates Kızartması Kaç Kalori

1 porsiyon(normal) patates kızartması kaç kalori: Porsiyon bakımından hesaplanırsa 430 kaloridir. Eğer hazır bir küçük paket ise 25 gr. kadarı 134 kcal’dir.
Patates Kızartması (Actifry): 100 gr. kadarı 294 kalori içerir.

Patates kızartması besin değerleri
100 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 32.5(g)
100 gramı ne kadar Protein içerir: 4.4(g)
100 gramı ne kadar Yağ içerir: 31.5(g)

Patates kızartması Kilo yapar mı: Diyetisyenler açısından sağlık için zararlı besinler kategorisinde yer almaktadır. Yağda kızartıldığı taktirde kilo kontrolü yapanlar tükettiği taktirde çok zorlu çeker. Çok tüketilmek isterseniz yağ miktarı çok az ve tuzsuz olanını tercih etmelisiniz. Yinede çok canınız çekmedikçe tüketmeyin eğer tüketmek gerekirse çok az miktarda tüketin. Tüketildiği taktirde alınan kalorileri yakmak için yürümek veya koşmak çok faydalı olacaktır.

Patates kızartması Faydaları ve Zararları neler: Aslına bakılırsa kızartıldığı için sağlık için pek bir faydası yoktur. Yağ bakımından zengin olduğu için tüketilmesi sağlık için zararlıdır.

Paylaşın

Views
  11.948

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.448

  Oğluma Güzel Sözler

  2.177

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.523

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.481

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.