7 ay önce
7 ay önce

Patlıcan Kızartması Kaç Kalori

1 porsiyon(tabak) Patlıcan Kızartması kaç kalori: Sağlığa sayılamayacak kadar faydalı bir sebze olan patlıcanın her çeşit yemeği yapılabilmektedir. Kızartmasından kebabına, musakkasından dolmasına birden fazla çeşit üretilebilen bu sebze çeşidi hazırlanış tarzına göre kalori değeri değişiklik gösterir. Örnek olarak bir porsiyon patlıcan kızartması 174 kalori(kcal) eş değerdir. Kilo kontrolü yaparak formunu korumak isteyenlerin buna benzer yağlı yemeklerden uzak durmalarında yarar vardır. Patlıcanın en sağlıklı yöntemi közde veya ocak üzerinde pişirilip kabuklarının soyulmasının ardından ince ince doğranıp yenilmesidir. Kızartıldığında içerdiği vitamin ve minerallerin bir çoğu da yok olacağından vücuda olan yararı büyük oran da düşecektir.

Patlıcan Kızartmasının Besin Değerleri;
125 gramı ne kadar karbonhidrat içerir: 23.4(g)
125 gramı ne kadar protein içerir: 4.8(g)
125 gramı ne kadar yağ içerir: 37.5(g)

Patlıcan Kızartması Kilo Yapar mı: Kalori değeri oldukça düşük olan patlıcan adlı sebze kızgın yağda kızartıldığından besin değeri iki hatta üç katına çıkabilmektedir. Bunun yerine közlenmiş diğer garnitür çeşitleri ile beraber haşlanarak tüketildiğinde daha faydalı olacaktır. Sağlığa oldukça şifalısı bulunan patlıcanın içerisinde olan A vitamini, fosfor ve kendine has aromalar sayesinde kalp çarpıntısının iyileşmesine yardımcı olur. İdrar söktürücü özelliği sayesinde böbreklerin sağlıklı bir şekilde çalışmasına ve vücutta yer edinen fazla suyun dışarı atılmasına yardım eder. Kansızlık sorunu olanların patlıcanı düzenli olarak tüketmeleri gerekir. Çünkü kansızlığı giderir üstelik kan yapıcı özelliğe sahiptir.

Paylaşın

Views
  16.075

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.976

  Oğluma Güzel Sözler

  3.250

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.746

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.