6 ay önce
6 ay önce

Patlıcanlı Etli Güveç Kaç Kalori

1 porsiyon patlıcanlı etli güveç kaç kalori: C, K vitaminleri bakımından iyi bir kaynak olan patlıcanlı etli güveç, sevilen ana yemekler arasındadır. Bakır, Fosfor, Manganez gibi mineralleri içinde barındıran patlıcanlı etli güveç, kilo kontrolü yapanların belli kriterlere göre yemelerinde yarar vardır. Bir porsiyon(tabak) patlıcanlı etli güveç 443 kaloridir. İçerisine katılan etin yağlı ve yağsız olmasına göre kalori değeri değişebilir. Yağlı yemekler kolesterolün artmasına neden olduğu gibi vücuda da enerji verecek nitelikte yemeklerdir. Etli yemekler, kalp ve damar rahatsızlıklarına sebebiyet verebilecek potansiyele sahip olabilir. Bu nedenle etli yemekler ve eti tüketirken bilinçli olmakta yarar vardır. Sağlık açısından etin yeri ayrıdır. Ancak düzensiz bir şekilde tüketildiğinde bedene zarar verebilir.

Patlıcanlı Etli Güvecin Besin Değerleri;
220 gramında ne kadar karbonhidrat vardır: 14,3(g)
220 gramında ne kadar protein vardır: 24,5(g)
220 gramında ne kadar yağ vardır: 32,4(g)

Patlıcanlı Etli Güveç Kaç Kalori ve Besin Değerleri Nelerdir

Patlıcanlı Etli Güveç Kilo yapar mı: Protein bakımından yüksek bir değere sahip olan patlıcanlı etli güveç yemeği yapılış tarzına göre kilo alımına etkisi değişebilir.Patlıcanlı etli güveç yağsız olarak yenildiğinde kilo alımına pek neden olmaz. Ancak yağlı olarak tüketildiğinde göbek bölgesinde yağlanmaya neden olur. Hazırlanışı esnasında etin yağsız olmasına dikkat etmek formunu koruyanlar ve fazla kilolarından kurtulmak için önemlidir.

 

Paylaşın

Views
  11.941

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.444

  Oğluma Güzel Sözler

  2.174

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.522

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.480

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.