5 ay önce
5 ay önce

Peynir Kaç Kalori

Kahvaltı çeşitlerinde kendine her zaman özel bir yer bulan peynir kaç kalori, Kaşar peynir yöresel peynir çeşitleri farklı kalori içermektedir. Süt ürünlerinden almamız gereken vitaminleri, peynir tüketerek kolaylıkla elde etmek mümkündür. Besin değeri açısında son derece kıymetli bir besindir.

Bir dilim beyaz peynir kaç kalori içerir: 71 kcal. içeriyor isimlerine göre peynir çeşitlerinin kalori değerleri aşağıda verilmiştir

Kaşar peyniri (30 gr) kibrit.kutusu =k.k. 117
Beyaz peynir (30 gr)k.k 75
Ezine peyniri (30 gr) k.k. 84
Köy peyniri (30 gr) k.k 60
Simit (30 gr)k.k 240-300
Poğaça(30 gr)k.k 180
Keçi peyniri (30 gr)k.k 59
Tulum peyniri (30 gr)k.k 77
Dil peyniri (30 gr)k.k 87
Ayran (100 gr) 37
Lor (30gr)k.k 26
Krem peyniri (30 gr )k.k 105
Lıght beyaz peynir (30 gr)k.k. 48
Eski kaşar (30 gr)k.k 121
Otlu peynir (30 gr)k.k 98

Lezzet açısından en önemli salatalardan biri peynir salatası: yapımı kolay olup yemeklerinizi geciktirmeyecek tarzdadır. Şimdi dört kişilik olan ve hazırlama süresi maksimum 10 dakika olan peynir salatası tarifi hazırlama işlemine geçelim. Peyniri çatalla ezin. Zeytinyağının içine limon suyu, kırmızıbiber, kimyon ve kekiği atın. Karışımı peynirin içine ilave edin. Elinizle iyice karıştırın. Doğradığınız yeşil soğanları, maydanozları ve yeşil naneyi ekleyin. Servis tabağına alın. Domatesle süsleyin. Peynir salatası not İsterseniz peynir salatasının içine soğan ve çörekotu ekleyebilirsiniz. Limon ve soğan koymadan tabağın içinde sıkıştırdığınız peynir salatasını, dolapta saklayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman çıkararak tadı değişmeden tüketebilirsiniz.

Peynir salatası tarifi Malzemeleri

1 su bardağı beyaz peynir veya çökelek
3 yemek kaşığı zeytinyağı
1 adet limonun suyu
1 çay kaşığı kırmızıbiber
1 çay kaşığının ucuyla kimyon
1 çay kaşığı kekik
2 adet yeşil soğan
2 yemek kaşığı maydanoz
1 çay kaşığı nane
1 adet domates

Paylaşın

Views
  11.987

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.477

  Oğluma Güzel Sözler

  2.187

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.532

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.485

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.