7 ay önce
7 ay önce

Piknik Yaparken Kenelere Dikkat Ediniz!

Yaz ayları yaklaştı ve bir çok kişi için piknik yapmak kaçınılmaz bir aktivite olacak. Lakin, bu yıl piknik yaparken biraz daha dikkatli olmanız gerekmekte. Nitekim, piknik alanlarında yaşanan kene sorunu ile karşılaşma olasılığınız çok daha fazla. Bu bağlamda, ailesi ile güzel bir piknik yapmak isteyenler aşağıda ki bilgilere dikkat edebilir. Eğer, bilinçli bir biçimde hareket eder iseniz; sorun yaşamadan güven içerisinde pinknik yapmanız çok daha fazla mümkün olabilecektir. 

Piknik Yaparken Şunlara Dikkat Edin!

 • Piknik yapmanız için bulunduğunuz bölgede ki yerel yönetimler ve/veya özel kuruluşlar tarafından hazırlanmış, düzenli olarak bakımı yapılan alanları tercih etmeye özen gösterin. Bakımsız ve insanların pek fazla tercih etmediği köhne alanlarda piknik yapmayınız.
 • Vücudunuz da çok fazla açık yer olmamasına özen gösteriniz. Özellikle de uzun çoraplar girerek otluk alanlarda hareket etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.
 • Doğrudan toprak, ot ve yer ile orantılı bir şekilde hareket etmeyin. Bir masa üzerinde oturmanız daha münasip olacaktır.
 • Piknik sonrasında olabildiğince dikkatli bir şekilde vücudunuzu kontrol etmeniz ve akabinde güzel bir duş almanız önemlidir.

Eğer, herhangi bir sorun yaşar ve kene durumu söz konusu olur ise asla bilinçsiz bir biçimde müdahale ederek keneyi almaya çalışmayınız. Hemen en yakın sağlık kuruluşuna giderek bir uzman müdahalesi yaptırınız.

Paylaşın

Views
  16.066

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.973

  Oğluma Güzel Sözler

  3.249

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.745

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.