7 ay önce
7 ay önce

Pulbiber Kaç Kalori

1 tatlı kaşığı pulbiber kaç kalori: Yaklaşık 4 gram yapmaktadır. Bu da 11 kalori(kcal)dır.

Pulbiber besin değerleri


100 gramı ne kadar Karbonhidrat içerir: 49.36(g)
100 gramı ne kadar Protein içerir: 11.90(g)
100 gramı ne kadar Yağ içerir: 1.86(g)

Pulbiber Kilo yapar mı: Bazı yemeklerin değişilmez unsurlarından birisidir. Son zamanlarda bu baharatın faydalarından sıklıkla bahsedilmekte. Genel olarak yemeklerin lezzetlerini arttırmak için kullanılmaktadır. Yağ yakımında bire birdir. Kilo vermek isteyenlerin tüketmeleri gereken bir meyvedir.

Pulbiber Faydaları ve Zararları neler: Antioksidanlar sayesinde kalp ve kanser hastalıklarını önlemektedir. Zehirli kimyasallarından koruma etkisine sahiptir. Düzenli bir şekilde kullanıldığında kan dolaşımını iki ya da üç katına çıkarır. Bazen soğuk algınlığı ve grip hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Kalp ve sinir sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Hazımsızlığı önler, gaz kolaylığı sağlar. Bu kadar faydanın yanında zararlarını da söyleyelim; Uzmanlar, tüketicilerin günde en fazla 15 gram kullanmaları konusunda uyarıyor. 15 gramdan fazla tüketirseniz, karaciğer, böbrek, beyin, sinir sistemi, kan dolaşımı, akciğer ve sindirim sisteminde ciddi zedelenmelere neden olabilir. Aflatoksin oluşumuna karşı bilinçli olmaları konusunda uyarıyor.

Paylaşın

Views
  16.069

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.974

  Oğluma Güzel Sözler

  3.249

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.745

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.