7 ay önce
7 ay önce

Ruj Seçimi

Doğru ruj seçimi ve uygulaması ile dudaklarınızı dolgun gösterebileceğiniz gibi kusurlarını da gizleyebilirsiniz.

Pürüzsüz ruj sürmenin en kolay yolu hafifçe tebessüm ederken uygulamaktır.

Dudaklarınızın rengi soluk ise pembe ve şeftali tonlarındaki rujlar ve soluk bej tonları sizin için ideal olacaktır.

Koyu tenli iseniz kahve ve sıcak tonlardaki rujları tercih etmenizi öneririz.

Her kadının kırmızı bir ruju olmalı. Her kadına kırmızı ruj yakışır mı diyor olabilirsiniz içinizden. Evet yakışır, her tene uygun tonda bir kırmızı vardır. Sizde teninize en uygun tondaki kırmızı ruju bulmalı ve makyaj çantanızda mutlaka taşımalısınız. Ruj seçimi yaparken teninize uygun tonu avucunuzda deneyerek bulamazsınız. Vücutta doğal dudak tonunuza en yakın olan yer parmak uçlarıdır. Bu nedenle ruj tonu seçimi yaparken parmak uçlarınızı baz alın.

Ruj alırken saç tonunuzu dikkate almalısınız. Koyu renk saçlara sahip bayanlar kırmızı ve altın ışıltılı rujlar seçerken, açık renk saçlı bayanlar pembe ve mercan tonlarını tercih etmeliler.

Dudakların dolgun bir görünüm kazanması için kalemi dıştan çekme hatasına düşmeyin. Bu yöntem artık çok demode ve çok yapay. Erkekler bile anlıyor o derece eskidi. Bunun yerine mat bir ruj sürüp dudaklarınızın iç ve orta kısımlarına aydınlık etkisi verin. Bu dudaklarınıza derinlik katarak göz yanıltma etkisi yapacaktır.

Son olarak parlak rujların kullanımında, parlaklığın ölçüsünü ayarlamak gereklidir. Yoğun bir şekilde sürülen parlak ruj ya da parlatıcı, size ve dudaklarınıza çekicilik yerine tam tersi itici bir atmosfer sağlayacaktır. Sanırım bunu istemeyiz.

Paylaşın

Views
  15.138

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.608

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.680

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.