Saç Dökülmesini ve İncelmesini Durdur

Saç incelmesi erkekler için ciddi ve yaygın bir sorundur. Saç dökülmesi fark ediyorsanız hemen harekete geçmelisiniz. Doğru saç stili doğru bakım ürünleri ile birleşince incelme en aza inecektir. Kişiden kişiye değişebilir ama bunu önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

İşte Saç Dökülmesini ve İncelmesini Önlemek:

 

Saç İncelmesi Nedir?

Ortalama olarak erkekler (ve kadınlar da) günde 50-100 saç dökülüyor. Saç dökülmesi, genetik, yaşlanma ve bazen sağlık kombinasyonunun bir sonucudur.

Saç dökülmesi ve incelmesinin sebebi genetik ve hormonal. Fazla 5-alfa-redüktaz testosteronu DHT olarak bilinen dihidrotestosterona dönüştürür. Büyük miktarlarda DHT, her follikülün ürettiği zayıf kıllar, öylece ölene kadar, saçların bir zamanlar olduğu yerleri çıplak bırakır.

 

İnce Saçlar İçin En İyi Saç Stili

Saçı inceltmeye neyin sebep olduğunu şimdi biliyorsunuz ancak bununla ne yapacaksınız? Harika bir saç kesimi ile başlayın.

Burada taramaktan bahsetmiyoruz! En iyi seçenek kısa boydan orta uzunluktaki saç stilidir. Stilistiniz saç ve kafa şeklinize göre kesiminizi özelleştirmek için makas kullanmalıdır. Bu uzunluğunda, yine de saç stilini değiştirebilirsiniz. Daha sonra bununla ilgili daha fazla şey.