7 ay önce
7 ay önce

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı ve kısa sürede saç uzatabilmek için uzmanların önerilerini dikkate almalısınız. İşte size uzman önerilerinden derlediğimiz bilgiler.

Düzenli aralıklarla birkaç cm kısaltılan saçlar daha hızlı ve sağlıklı uzuyor. Uzun aralıklarla kestirildiğinde saçlar hasarlı olabiliyor.

Aralıksız olarak saç ürünleri kullanmak yerine saçta nem kaybına neden olan şekillendiricilerden uzak durmak daha hızlı saç uzatmanıza katkı sağlar. Sizler için araştırdığımız öneriler sayesinde saçlarınız gördüğü hasarı giderebilmeniz mümkün.

Saç derinizi temiz tutmanız önemli. Bir miktar cadı fındığı çiçeği ile bir miktar ağız gargarasını karıştırıp sprey şişe ile saç derinize püskürtün. Ardından 5 dk kadar saç derinize masaj yapıp saçlarınızı yıkayın ve suyla durulayın.

Güçlü saçlara sahip olmak için bir fincan zeytinyağını mikrodalga fırında biraz ısıtın. Sonra ısınan bu zeytinyağını hafif nemli saçlarınıza uygulayarak havlu sarıp 20 dk bekletin. Ardından durulayıp şampuanlayın ve yeniden duruladıktan sonra nemlendirici maske uygulayın. Stresten uzak durmaya çalışın.

Saçlarınızı şımartın. Avakodo yağı Shea içeren saç nemlendirici özellikteki şampuanları tercih edin. Böylece saçlarınız daha dolgun bir görünüm kazanır. Uzamadan kırılmasını önler, saçlarınızın sağlıklı gelişmesini sağlar.

Paylaşın

Views
  16.067

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.973

  Oğluma Güzel Sözler

  3.249

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.294

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.745

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.