7 ay önce
7 ay önce

Sağlıklı Saçlar

Sağlıklı saçlar eskilerden, günümüze kadar uzanan hikayesi vardır. Saçların güçlü, sağlıklı ve uzun görülmesi için saç bakım ürünler ve bitkisel ürünlerle saçlara özenli bir bakım yapmalıyız.

Eskiden saçların sağlıklı kalması için fazla bakım yapılması gerekmezdi, çünkü o zamanlar her şey doğaldı.

Sağlıklı saçlar için doğal bakım yöntemlerini uygulayalım sonuçları hayranlık uyandıracaktır.Saçınızı fazla taramayın , sadece şekil vermek için tarayın.Kaliteli saç ürünleri kullanın. Kaliteli tarak ya da fırça kullanın. Saçınızı sıkı bantlar ile toplamayın, bırakın rahat kalsın. Sıkı toplamak saçlarda kırılmalara neden olmaktadır.

Sağlıklı Saçlar  bakımı için sizlere Örneğin ; Hint yağı tedavisi sunabiliriz. Yarım çay fincanı  hintyağı ısıttıktan sonra baş derinizi ovarak saçınızın yağı emmesini sağlayın. Saçlarınızı yavaş yavaş tarayınız,kaynar suya batırıp çıkarttığınız havlu ile sarın.Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat bekledikten sonra ,saçlarınızı sampuanla yıkayın. Bu saç tedavisi ince ve çabuk kırılan ,kuru saçlara içindir.

Ayrıca ; Zeytinyağı ve Bal tedavisi ile  Sağlıklı Saçlara ulaşabilirsiniz. Yarım çay fincanı yeşil zeytin yağıla bir çay fincanı süzme balı karıştırın. Bu karışımı İyice karıştırın ve 2 gün dinlenmeye bırakın.Daha sonra bu karışımı saç derinize ,ovarak ve tarak yardımı ile yedirin .Bu işlemi yaptığınız zaman plastik batmayan bir tarak kullanın.Başınıza bone veya naylon bir torba sararak ,sıcaklığının muhafaza edilmesini sağlayın. Bu karışımı saçınızda yaklaşık yarım saat bekletin. Daha sonra saçlarınızı bol su ve şampuanla yıkayınız. Saçlarınızın kısa sürede canlılığını fark edeceksiniz.

Sağlıklı Saçlara kavuşmak öyle sanıldığı gibi zor değil. Kendimize saç bakımı için zaman ayıralım ve saçlarımıza hak ettikleri bakımı  uygulayalım. Saçlar Bay ve Bayanlar için kendilerini özel ve güzel hissetmelerinin en güzel ispatıdır.Herkes istediği Sağlıklı Saçlara sahip olabilir..

Sağlıklı saçlar için bir çok organik ve hesaplı ürünler tercih edebilirsiniz. Saçlarınız için organik bakımı mutlaka denemelisiniz.

Paylaşın

Views
  15.136

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  6.607

  Oğluma Güzel Sözler

  2.986

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  2.125

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.679

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.