5 ay önce
5 ay önce

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Naturel ve sıhhatli saçlar için ne yapılmalıdır sorusu sık halde karşımıza çıkan bir sorudur. Saçlarınız oldukca sağlıksız bir görünüme haiz ise bu durumdan kurtulmak için bazı bakım önerilerini uygulayabilirsiniz. Bakım önerileri ile beraber kolay şekilde saçlarınıza bakım yapabilir, daha sıhhatli saçlara kavuşabilirsiniz. Organik ve sıhhatli saçlar her insanın hayalidir fakat bunun için yeterince çaba gösterilmemektedir. Saçlarınız sizin ona kıymet verdiğiniz seviyede sıhhatli olacak ve parlayacaktır. Bunun için belirli bakım maskelerini kullanmanız yerine evde kendiniz tamamen naturel malzemelerden maskeler elde edebilirsiniz. Maskenin tertipli kullanımı oldukça önemlidir. Bu şekilde uyguladığınız maskenin faydalarını daha net şekilde görebilirsiniz.

 

Saç Kırıkları İçin Bakım Maskesi

Saçlarınızda oldukca sayıda kırık var ise saçlarınız sıhhatli bir halde uzamayacaktır. Bunun için önereceğimiz bakım maskesini hazırlayabilir ve saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız daha sıhhatli bir görünüme kavuşacaktır. Saç kırıklarına iyi gelen maske tarifi için lüzumlu malzemeler içinde yarım bardak lor ve 1 çorba kaşığı süzme bal yer verilmiştir. Bu malzemeleri bir kabın içine alın ve iyice karıştırın. Belirli yoğunluğa geldiği süre maskeyi alın ve saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar iyice sürün. Sonrasında bu karışımı kafa derinize masaj yapar halde sürün ve 20 dakika bekleyin. Sonrasında durulama için bir tek su kullanımı kafi olacaktır. Bu maske 2 haftada bir kere olmak suretiyle kullanılmalıdır. Saç kırıklarını önlemek için ek olarak yumuşak havlu kullanmalı ve oldukça fazla fön makinesi kullanmamalısınız.

 

Kepek Önleyici Bakım Maskesi

En büyük saç problemlerinden birisi kepektir. Kepekli saçları fena bir görünüme haizdir. Kepek her insanın başına gelen bir sorundur. Kullanılan şampuan ve saç kremi kepek oluşumu üstünde oldukça etkilidir. Aynı şekilde saçınızı hangi aralıkta yıkadığınız ve hangi ısı derecesinde saçınızı yıkadığınız da kepek üstünde etkiye haizdir. Kepekten kurtulmak için bakım maskesi kullanabilirsiniz. Bunun için lüzumlu malzemeler olarak  1 bardak yeşil çay, 1 çay kaşığı beyaz sirke ve nane kullanılmalıdır. Bu malzemeleri cam kase içinde karıştırın. Sonrasında saçınızı nemlendirip bu karışımla beraber sudan geçirin. 5 dakika bu şekilde saçlarınızı beklettikten sonrasında şampuan ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu karışımı ne vakit banyo yapmış olursanız yapın uygulayabilirsiniz. Karışım saçınızdaki kepeklerden kurtulmanızı sağlayacak oldukça etkili bir karışımdır ve önerilmektedir.

 

Daha Yumuşak Saçlar İçin Bakım Maskesi Uygulaması

Yumuşak saçlara haiz olmak istiyorsanız bu bakım maskesi tam aradığınız türde bir maske olacaktır. Maske için 1 yiyecek kaşığı zeytinyağı ve 2 yiyecek kaşığı bal kullanımı gereklidir. Bu iki ürünü bir kaba alın ve karıştırın. Sonrasında bu tarz şeyleri saçınızın uçlarına doğru yavaşça sürün. Maskeyi 30 dakika beklemeye alın ve sonrasında durulama yapın. Organik ve sıhhatli saçlar için ne yapılmalıdır sorusuna verilebilecek  başlıca yanıtlar bunlardır.

20 okundu

Paylaşın

Views
  11.934

  Babadan Kızına Güzel Sözler

  5.436

  Oğluma Güzel Sözler

  2.170

  Nişanlıya Güzel Sözler / Güzel Mesajlar

  1.517

  Annenin Kızına Gurur Sözleri

  1.479

  Erkek Seyrek Saç Modelleri

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.